Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Příbram slaví 800 let: Pojďme se společně bavit v duchu minulosti, ale i současnosti!

25.5.2016 | 17:35 | Regionalní

Příbram slaví 800 let: Pojďme se společně bavit v duchu minulosti, ale i současnosti!

Tři hornické průvody s několika tisíci účastníky, hornická bohoslužba na Svaté Hoře, festival Novák 800 s hvězdami české hudební scény s bohatým doprovodným programem v areálu Nového rybníka, koncerty, Noc kostelů, ohňostroj, střílení z moždířů a mnoho dalšího čeká na návštěvníky velkých oslav 800. výročí od první písemné zmínky o městě konajících se ve dnech 10. až 12. června. V rámci oslav je kladen velký důraz na hornickou minulost, protože hornictví v Příbrami je fenomén, který po staletí město i jeho obyvatele zásadním způsobem ovlivňoval. Současně ale s hornickou slávou proběhnou v ten samý termín městské oslavy v moderním duchu.

Minulost a tradice ctít musíme, ale zároveň je nutné dívat se i do budoucna. Proto současně s hornickými oslavami budou další velkou akcí městské slavnosti, které z větší míry proběhnou s areálu Nového rybníka a letního kina,“ informuje starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že právě hlavním tahákem těchto městských slavností je dvoudenní festival v letním kině nazvaný Novák 800. Od 17 hodin na něm vystoupí hvězdy současného show businessu, jako je například zpěvačka Lucie Bílá, Dara Rolins, Olga Lounová, zpěvák Leoš Mareš a Petr Kolář, nebo skupiny Buty, Monkey Business či Gipsy.cz. Moderování festivalu se ujmou dva herci příbramského divadla: Jiří Vojta a Filip Müller. Jejich moderátorské duo doplní oblíbená tvář televizní obrazovky Lucie Borhyová, která se moderování ujme v sobotu.

Festival doplní po oba dva dny bohatý doprovodný program v krásném přírodním areálu Nového rybníka (zkráceně obyvateli nazývaného Novák) zacílený na všechny věkové skupiny obyvatel. Páteční program (10. 6.) odstartuje již v 6 hodin ráno Televize Nova svým vysíláním Snídaně s Novou přímo z Nováku, kde si vybuduje improvizované televizní studio. „Páteční celodenní program je koncipován jako přehlídka toho nejatraktivnějšího z práce záchranné služby, policie, armády a hasičského sboru Příbram,“ vysvětluje místostarostka Alena Ženíšková a dodává, že sobotní program bude neméně zajímavý.

Sobota bude patřit zejména rodičům s dětmi a mládeži. Pro malinké děti chystáme show Mimoni, Čarování se Saxanou či Ledové království. Zazpívat dětem přijedou zpěváci Dáda Patrasová a Jakub Smolík. Připravena jsou také divadelní a pěvecká vystoupení žáků našich škol, ale vystoupí i senioři,“ dodává místostarostka s tím, že na programu je hodně sportu, například příbramští američtí fotbalisté přijdou ve svých zbrusu nových dresech, představí se i další příbramské sportovní kluby. Náctiletí se mohou těšit na vystoupení YouTuberů, připravena je pro ně chůze po slackline (chůze po pružném popruhu) a laserová střelnice. Bude možné zažít nejenom atrakce na suchu, ale i na vodní ploše rybníka: vyzkoušíte si zorbing, paddleboarding, či si zahrajete vodní fotbálek.

V tzv. „Městečku pod hrází“ se bude odehrávat program připravený příbramskými neziskovými organizacemi a školami.

V blízkém skateparku proběhne exhibice profi jezdců na bmx a skateboardech a po celý den pak bude na místě zdarma k zapůjčení sportovní vybavení - bmx, inline brusle a skateboardy s možností instruktáže.

V pátek i v sobotu v prostoru letního kina zakončí tento doprovodný program koncerty festivalu pod širým nebem Novák 800.

Kompletní program městských slavností naleznete zde: http://www.pribram800let.cz

Videopozvánku nejdete zde: https://youtu.be/p1vwsx6Gnuc

 

Vložil: rs

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Online kamera - Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2021 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz