Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Příbramská Noc divadel 2016 již po čtvrté pomůže

18.11.2016 | 14:48 | Kultura

Příbramská Noc divadel 2016 již po čtvrté pomůže

Když v roce 2013 Malé svatohorské divadélko Gymnázia pod Svatou Horou poprvé zapojilo město Příbram do první české Noci divadel, mělo jasný cíl, propojit lásku k divadlu s chutí pomáhat dobré věci. Vybrané dobrovolné vstupné tehdy věnovalo příbramskému nízkoprahovému klubu BEDNA, kterému chyběly prostředky na provoz.

Od druhého ročníku, do kterého se již zapojilo i  Divadlo A. Dvořáka, v této myšlence pokračujeme společně, podařilo se nám podpořit nemocnici Czech hospital v Pakistánu či v roce 2015 finančně pomoci s vytvořením psychoterapeutické dílny Nalžovického zámku, p. s. s.

V letošním roce se opět bude pomáhat, již po čtvrté. Dobrovolné vstupné, kterým můžete přispět v Malém svatohorském divadélku i v Divadle A. Dvořáka, bude celé věnováno dobročinnému spolku Kiwanis Klub Příbram.

Prezident příbramského Kiwanis Klubu Miloslav Hrabák říká: „Příbramský Kiwanis Klub patří pod mezinárodní organizaci Kiwanis Internacional, která pomáhá dětem po celém světě. Příbramská pobočka funguje od roku 1999. Finance, které získáváme například pořádáním charitativního společenského večera, pomáhají konkrétním příbramským dětem nebo jsou použity na podporu dětského oddělení Oblastní nemocnice Příbram.

Těší nás, že jsme byli osloveni Gymnáziem pod Svatou Horou s nabídkou, aby dobrovolné vstupné z Noci divadel 2016 bylo věnováno našemu spolku. Finance použijeme k uhrazení nákladů na hypoterapii pro malou Martinku.“

Jaký nabízí příbramská Noc divadel 2016 program?

V Malém svatohorském divadélku Gymnázia pod Svatou Horou, Balbínova 328, začínáme jako většina zapojených divadel již odpoledne pohádkami pro děti.

Ve 14.00 hodin tak diváci budou moci zhlédnout loutkové představení Míček Flíček příbramského LS Zalezlíci. Předpokládaná délka představení je 40 minut.

V 15.00 hodin je vystřídá loutkové představení Perníková chaloupka THEArTRu Rajdo. A pokud to s Jeníčkem a Mařenkou půjde dobře, mělo by vše také dobře skončit do 50 minut.

16.00 hodina bude věnována scénickému čtení současné hry Cyber Cyrano. Zuzy miluje Matého, Maté miluje novou spolužačku Heny. Heny je nejlepší kamarádka Zuzy. Běžný příběh, běžná zápletka, nebýt facebooku a Zuzina umění manipulovat s lidmi. Drama pro mladé uživatele facebooku s předpokládanou délkou 60 minut.

DS Půlnoc představí svoji komedii Za všechno může průvan! v 17.00 hodin. Co všechno mohou způsobit jedny zabouchnuté dveře a jak se dá situace vyřešit, uvidíme v 60 minutách.

Pražská kapela Anniversary in June, jejíž tvorba by se dala charakterizovat jako „indie-rocková kytarovka s prvky elektroniky, inspirovaná britpopem a nezávislou kytarovou scénou", přijde na řadu v 18.15.

Společný potlesk ve všech zapojených divadlech jako pocta divadlům, divákům a všem divadelníkům a divadelním profesím začne v 19.00.

V 19.01 nás potěší pohádková komedie Hrátky s čertem, která není vybrána náhodou, ale jako připomínka Příbramáka Jana Drdy.

V Divadle A. Dvořáka začne program v 19.00 hodin na Velké scéně společným potleskem. Poté diváci zhlédnou představení z pera příbramského herce Lukáše Typlta věnované příbramským osobnostem: Rodinné stříbro aneb Všichni dobří Příbramáci.

V D-Klubu Divadla A. Dvořáka ve 21.30 začne scénické čtení komedie Mika Leighta v režii Adama Doležala – Abigail má večírek.

Představení v Malém svatohorském divadélku byla finančně podpořena městem Příbram. Rezervace představení na Gymnáziu pod Svatou Horou je nutná na e-mailu: bilekt@gshpb.cz

 

Tomáš Bílek, učitel

Gymnázium pod Svatou Horou

Vložil: rs

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Online kamera - Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz