Příbramsko v I. A Třídě slavilo, vyhrálo Podlesí, Spartak i Nový Knín

23.5.2017 | 10:00 | Sport

Fotbalová I. A třída odehrála ze svého letošního maratonu už 26. kolo a zástupcům Příbramska se vedlo. Spartak Příbram i Nový Knín vydolovaly tři body doma a Mongeo Podlesí si dokonce přivezlo tři body z Hostomic. Díky nim si Podlesí udrželo čelo tabulky při lepším skóre před druhými Nespeky. Ovšem jen jeden bod za vedoucím tandemem zůstává Spartak Příbram. Nový Knín si zase ziskem tří bodů posílil naději na záchranu v soutěži.
Spartak Příbram začal dobře, už v 7. minutě šel do vedení, ale soupeř „Kamnáře“ v klidu nenechal a už ve 13. minutě bylo vyrovnáno. Výsledek se dlouho neměnil, a to především díky tomu, že Spartak začal hrát nepřesně a jakoby se už od vyrovnání bál o bodovou ztrátu. Po několika minutách ve druhé poločase Spartak přidal a najednou začal mít na trávníku navrch. Spartak začal více využívat křídelní hru a v 73. minutě se dočkal navrácení vedení, když načechraný míč poslal do branky Mníšku Vašek, který dal Spartaku znovu naději na postup.
Ještě lépe si venku vedlo Podlesí, které, pokud chtělo zůstat ve hře o postup, muselo v Hostomicích vyhrát. A to se mu povedlo dokonale. Po celý zápas bylo Podlesí lepším týmem, ale Hostomice až do 33. minuty vzdorovaly. To se trefil Slepička, který tak rozhodl o vítězství prvního poločasu. Domácí Hostomice po přestávce už po dvou minutách vyrovnaly, ale další průběh druhého poločasu patřil jasně Podlesí, které v 58. minutě šlo znovu do vedení, a v 82. a 85. minutě  tříbodový zisk ještě potvrdilo. Podlesí si tak udrželo díky lepšímu skóre vedení před druhými Nespeky.
Důležité body si připsal také Nový Knín, který doma hostil Sokol Vraný. Ten v prvním poločase působil fotbalověji a už v 17. minutě šel do vedení. Když v 35. minutě přidal druhý gól, nebylo Novému Knínu příliš do zpěvu. Ve 37. minutě sice Foltýn snížil, ale k bouřce v kabině o přestávce přeci jen došlo. A udělalo to své. Mužstvo se vzchopilo, bylo aktivnější, neustále ohrožovalo branku hostů a v 58. minutě se Slezák postaral o vyrovnání. Fanoušci Nového Knína se ještě nestačili doradovat a za dvě minuty přišel další gól do branky hostů. Autorem byl v 60. minutě Pouček a jak se ukázalo v dalším průběhu utkání, gól to byl vítězný. Nový Knín se tak ziskem tří bodů znovu přiblížil k záchraně.

Spartak Příbram – Mníšek pod Brdy 2:1
Branky:
7. Voříšek, 74. Vašek – 13. Víšek. Rozhodčí: Suchý. ŽK: Krejča – Rada, Onderka, Mašek. ČK: Rada. Poločas: 1:1.

SK Hostomice p. Brdy – Mongeo Podlesí 1:4
Branky:
49. Šebek – 33. Slepička, 58. a 82. Valta, 85. Mezera. Rozhodčí: Vyhnal. Poločas: 0:1.

SK Nový Knín – Sokol Vraný 3:2
Branky:
37. Foltýn, 58. Slezák, 60. Pouček – 17. Urban, 35. Kaválek. Rozhodčí: Prosr. ŽK: Vostrý – Prágl. Poločas: 1:2.

Ostatní výsledky 26. kola I. A třídy: Nespeky – Jedomělice 3:0 (2:0), Vestec – Votice 1:2 (1:0), Jesenice – Zavidov 3:1 (2:1), Černolice – Klecany 2:3 po penaltách (2:2), Cerhovice – Všenorský SK 0:1 (0:0).

1. Mongeo Podlesí                        26  14  5  1    6  69:34  53

2. Nespeky                                       26  15  3  2    6  40:28   53

3. Spartak Příbram                        26  14  4  2    6  59:32  52

4. Všenorský S.K.                            26  15  2  1    8  63:51  50
  5. Černolice                                      26  14  3  1    8  64:54  49
  6. Votice                                           26  13  1  4    8  61:49  45
  7. Klecany                                        26  10  5  2    9  51:47  42
  8. Vraný                                            26  12  1  1  12  68:57  39
  9. Zavidov                                        26  12  1  1  12  54:51  39
10. Cerhovice                                   26  10  1  4  11  49:50  36
11. Vestec                                         26  10  1  3  12  47:50  35
12. Mníšek p. Brdy                           26    8  4  2  12  38:40  34

13. SK Nový Knín                          26    8  1  5  12  39:55  31
14. Jedomělice                                26    9  1  1  15  42:64  30