Příbramští basketbalisté stoupají, vyhráli i v Kolíně

13.2.2018 | 10:16 | Sport

Příbramští basketbalisté ze svého letošního maratonu Středočeské ligy odehráli další dvě utkání a v obou případech podali na palubovkách soupeřů solidní výkony.
Jejich první soupeřem byl lídr Středočeské ligy nymburský Real Réma. Proti tomuto soupeři, s nímž sice prohráli rozdílem 19 bodů, rozhodně nepůsobili poraženeckým dojmem. Během celého utkání, snad výjimkou druhé čtvrtiny, kterou ztratili rozdílem 11 bodů, byli Nymburku vyrovnaným soupeřem. Jen přesnost trochu více chyběla. Nejlepší část zápasu předvedla Příbram v poslední čtvrtině, kterou dokonce o jeden bod vyhrála.
K dalšímu utkání zajížděl BK Příbram do Kolína, kde byl soupeřem rezervy ligového týmu. V derby sousedů z tabulky se čekal dramatický a vyrovnaný zápas, ale byl to překvapivě příbramský celek, který tři čtvrtiny zápasu zcela ovládl. Vytvořil si až 19ti bodový náskok a ani tlak v poslední čtvrtině domácímu Kolínu už nepomohl zápas otočit. Příbramský celek se tak v tabulce mohl posunout na čtvrté místo právě před Kolín.

BC Real Réma – BK Příbram 86:67 (22:17, 23:12, 21:17, 20:21)

BC Kolín B – BK Příbram 50:60 (9:18, 14:19, 10:15, 17:8)

Ostatní výsledky – 17. kolo: Kolín B – Beroun 70:65,  Mladá Boleslav B – Benešov B 78:47. 18. kolo: Český Brod – Pečky 82:49, Réma Nymburk – Beroun 85:65, Mělník – BC Benešov B 111:47.

1. Nymburk                     15  13    2  1162:912    28
2. Ml. Boleslav B            15  10    5  1077:945    25
3. Beroun                       13    9    4    965:866    22

4. BK Příbram               14    7    7  1029:998    21
5. Kolín B                       15    6    9    956:974    21