Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Připravovaný benefiční koncert v Berouně

09.7.2016 | 23:41 | Od Vás

Připravovaný benefiční koncert v Berouně

Editka trpí od narození mozkovou obrnou, pomůžou jí muzikanti ze skupiny WOHNOUT

4.7.2016 | 14:26 | Ze společnosti

 

BEROUN - Osmnáctiletá  Editka z Berouna se narodila s mozkovou obrnu čtvrtého stupně a Lennox gastautuv syndrom a k její nemoci se přidávaly další komplikace . Díky celé rodině ale pořád dělá pokroky, i když její životní vyhlídky nejsou vůbec radostné . K tomu, aby mohla zbytek svého života alespoň přežít, potřebuje v tuto chvíli speciální invalidní vozík, který bohužel od státu neobdrží. Prodej tohoto vozíku se pohybuje v řádech desítek tisíc a proto se rozhodla příbramská nadace Chci pomoci, Burger U Houmra v Berouně a skupina Wohnout uspořádat benefiční koncert, kde celý výtěžek z koncertu poputuje na koupi právě tohoto vozíku.

V pátek 23. září 2016 vystoupí bez nároku na honorář v areálu parkoviští Burgeru U Houmra od 18:00 skupina WOHNOUT a předkapela MOPED 56. Výtěžek z koncertu, který pořádá nadace Chci pomoci a Burger U Houmra, věnují celý dívce. Vstupné je dobrovolné i díky všem partnerům koncertu a nadace Chci pomoci.

„Na příběh Editky nás upozornili kluci z nadace Chci pomoci společně s patrony nadace Martinem Krausem, Františkem Rajtoralem a Honzou Černým. Myslíme si, že Editka je skvělá a statečná. Skoro všichni v kapele máme děti, a je nám líto, že se tohle a mnohé jiné dětem stává. Jsme rádi, že jsme součástí tohoto projektu a můžeme alespoň naším vystoupením pomoci Editce v jejím těžkém životním osudu."říká Matěj Homola - zpěvák a frontman kapely Wohnout 

 

Editku jsem poznal už před několika roky v Příbrami, kam celá rodina jezdila za strejdou Editky a prvoligovým fotbalistou Danielem Tarczalem, který v tu dobu hrál za 1. FK Příbram. Rodinu jsem oslovil a slíbil, že až bude Editka potřebovat pomoci, pokusím se s patrony nadace něco vymyslet. Uplynulo několik let a jelikož v tuto chvíli potřebuje nutně pro svůj život speciální invalidní vozík, rozhodli jsme se, že oslovím kluky ze skupiny Wohnout a ti bez váhání odpověděli, že koncert odehrají bez nároku na honorář, za což jim strašně moc děkuji,“ říká Tomáš Bezouška z nadace Chci pomoci.


Pomoc vyvrcholí koncertem kapely Wohnout 23. září 2016 v areálu parkoviští burgeru U Houmra v Berouně, kde hudebníci zahrají bez nároku na honorář.

Koncert v Berouně  bude jedním z posledních, který Wohnouti odehrají v jejich narozeninovém Tour k 20. rokům. 

 

Nadace Chci pomoci

Pomáhá těžce nemocným dětem. Založil ji 1. února 2014 nynější manažer nadace Tomáš Bezouška, který pořádá koncerty, jejichž výtěžek putuje vždy na léčbu těžce nemocných dětí. S nadací spolupracují partneři, kteří zajišťují kulturní akce po finanční stránce, aby výtěžek byl vždy co nejvyšší. Doposud se jim podařilo za dva roky jejich existence /6 velkých koncertů/ vybrat obdivuhodnou částku 1. 570. 000,- na léčby konkrétních nemocných dětí.

Charitativní koncert skupiny WOHNOUT  pořádaný nadací Chci pomoci a Burgeru U Houmra

Datum: 23. září 2016 od 18hod. (areál otevřen od 16hod)

Místo: Areál parkoviští Burgeru U Houmra

Vstupné: Dobrovolné

Vložil: mp

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz