Proti poslednímu Sedlčany roli splnily. Nadějné vedení Dobříš neudržela

20.6.2017 | 09:22 | Sport

Poslední kolo fotbalové divize A sice přineslo body jen Tatranu Sedlčany, které doma splnily povinnost a porazily poslední Sušici 2:0, Dobříš na pražské Admiře prohrála 3:6, přesto oba týmy z Příbramska mohou být se sezonou spokojeny. Sedlčany si proti loňské sezoně polepšily o tři místa a Dobříš jako nováček soutěže obsadil konečné sedmé místo.
V posledním kole Tatran Sedlčany po dohodě se soupeřem odehrál svůj letošní poslední zápas proti Sušici už v pátek a roli favorita splnil. Poslední Sušice nevyhrála ani jeden zápas a její porážka se čekala i v Sedlčanech. Domácí Tatran měl od prvních minut utkání zcela v moci. A už ve 3. minutě se měnilo i skóre, když Dvořák převzal prodlouženou hlavičku od Senfta a tvrdou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci. V té době se myslelo, že se bude rodit debakl soupeře, ale nakonec vše bylo jinak. Branku Sušice postupně ohrožovali Kdolský, Senft, znovu Kdolský, Dvořák a Soldát. Jenže další gól nepřicházel. Skvělá akce se zrodila ve 43. minutě, kdy po skvělé akci Kdolský Senft, Repetný neuspěl volný Kvěch. Tlak Sedlčan pokračoval i ve druhém poločase. Šance střídala šanci, ale změna skóre přišla až v 58. minutě, kdy se trefil Senft. Ten měl na kopačce další gól, ale stejně jako Soldát po něm neuspěl. Třetí gól se nepovedlo vstřelit ani Kdolskému v poslední minutě, když nastřelil jen břevno. Přesto si Sedlčany výsledkem 2:0 vybojovaly konečné 5. místo.
Poslední zápas úspěšného fotbalového ročníku odehráli dobříšští fotbalisté na půdě pražské Admiry. Ta byla sice favoritem, přesto utkání v podání obou týmů přineslo zajímavý fotbal. Od prvních minut byly k vidění šance na obou stranách, v ideální pozici skórovat byl Maryška, ale jeho střelu odvrátili domácí na roh. A tak do vedení šli domácí. Jenže už za dvě minuty bylo srovnáno, když Maryška využil špatně zahranou malou domů domácím obráncem. Dobříšští měli další šance, ale Maryška ani Junek neuspěli. Ovšem v 34. minutě Ondřej Puchmajer poslal Dobříš do vedení. Jenže vzápětí rozhodčí nastřelenou Puchmajerovu ruku posoudil penaltově a  domácí srovnali. Poslední slovo v prvním poločase však měla Dobříš, když před vápnem Maryška přesně namířil a Dobříš opět vedla. Ve druhém poločase se aktivita z kopaček Dobříše zcela vytratila. Neustále míče jen nakopávala, zatímco Admira zvýšeným tlakem sklízela ovoce. Dobříš se ve druhém poločase ani jednou neprosadila, zatímco Admira hned čtyřikrát, což vedlo k jejímu vysokému vítězství. Přesto Dobříš mohla být spokojena. Před soutěží asi se ziskem 44 bodů a konečným sedmým místem nepočítala.

Tatran Sedlčany - TJ Sušice 2:0
Branky:
3. Dvořák, 58. Senft. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: Řehák – Szedmák, Fuchs, Čanecký. Poločas: 1:0.

Admira Praha – MFK Dobříš 6:3
Branky:
15. Michálek, 39. a 57. Zahálka, 61. Šmidrkal, 67. Mošna, 80. Jackl – 17. a 45. Maryška, 34. O. Puchmajer. Rozhodčí: Langmajer. ŽK: Zahálka, Fric, Komínek – Procházka, Talůžek. Poločas: 2:3.

Ostatní výsledky 30. kola divize A: Karlovy Vary – Doubravka 2:0 (1:0), Český Krumlov – Jankov 0:1 po penaltách (0:0), Rokycany –  Čížová 5:2 (1:2), Marianské  Lázně – Motorlet Praha 2:1 po penaltách (1:1), Roudné –  Ostrov 1:3 (1:1), Klatovy – Aritma Praha 0:1 (0:0).

1. Čížová                                     30  23  2  0    5  83:30   73
  2. Motorlet                                   30  18  3  6    3  72:23   66
  3. Admira Praha                         30  18  4  3    5  64:26   65
  4. Karlovy Vary                           30  19  2  3    6  91:38   64
  5. Tatran Sedlčany                  30  14  3  1  12  42:40  49
  6. Klatovy                                    30  13  3  1  13  44:47   46

7. MFK Dobříš                          30  13  1  3  13  54:56  44
  8. Aritma Praha                         30  11  4  3  12  34:45   44