Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Do Českého Meránu zavede turisty nová stezka

25.7.2014 | 17:40 | Regionalní - Ze Sedlce-Prčice vede nová turistická stezka. Měří 7,3 km a vede od Ateliéru Prčice na Vítkově náměstí až ke kapličce Ježovka. Projekt byl podpořený z Místní akční skupiny Krajina srdce a dále spolufinancovaný z Evropského fondu pro rozvoj venkova. Samotná stezka nese název Od vítkovské růže k zázračnému prameni a jak napovídá, tak její návštěvníci se po ní dostanou až k prameni, který vyvěrá u kapličky Ježovka. Ten podle pověsti každému, kdo se z něj napije, poskytne pevné zdraví na celý rok. Součástí stezky jsou i informační panely, které informují jednak o bohaté historii města a jeho okolí, dále pak zajímavosti o šlechtickém rodu Vítkovců, ze které vzešli slavní Rožmberkové. Informace mimo jiné vycházejí z archeologického průzkumu, který se uskutečnil v roce 2011 a odhalil pravděpodobně pozůstatky sídla Vítkovců z druhé poloviny 12. století. Proto se také stezka a její informační panely zaměřují na panská sídla rozesetých po okolí a jejich obyvatelích, dále pak na místní legendy a pověsti, ale také na současné dění v regionu.

Školku v Bohutíně čeká oprava

25.7.2014 | 17:38 | Regionalní - Během letošních prázdnin čekají školní zařízení v Bohutíně významné opravy. Stavení práce začaly především v mateřské školce. Pracovat se bude jak na vnitřních prostorách, tak v okolí budovy. „Práce uvnitř budovy chceme stihnout během července a srpna a úpravy okolí školky zřejmě zasáhnou ještě do měsíce září,“ říká starosta obce Ladislav Turek. Oprava čeká také školní jídelnu. Součástí těchto prací bude i stavba nového chodníku před budovou jídelny. Tím se zlepší bezpečnost chodců a především dětí v této části Bohutína. „S jeho stavbou začneme v srpnu, důvodem je konání tradiční bohutínské pouti na konci července, tak nechceme oslavy narušovat stavebními pracemi,“ vysvětluje bohutínský starosta Ladislav Turek.

V Petrovicích se mladí zpěváci zdokonalují ve zpěvu

22.7.2014 | 15:05 | Regionalní - Stalo se již tradicí, že Petrovice u Sedlčan v červenci navštíví studenti a profesoři hudebních škol z České republiky, Slovenska a Polska. Stejně tak tomu je i v letošním roce. Mladí zpěváci se v Petrovicích nejen zdokonalují ve zpěvu, ale také si vyměňují zkušenosti a postřehy ze svých studií v jednotlivých zemích. Letošní Pěvecká dílna se koná ve dnech 15. – 27. července. V její polovině pak všichni zúčastnění připraví i sérii koncertních vystoupení. Jejich první kroky vedli na Svatou Horu v Příbrami, kde vystoupili 19. července.  Další vystoupení se uskutečnila v samotných Petrovicích v neděli 20. 7., kdy doprovodili mši svatou, v úterý 22. 7. pak vystoupí od 18 hodin v zámeckém parku a závěr celého semináře bude v petrovickém divadle v sobotu 26. 7. od 18 hodin, kdy bude uvedeno scénické zpracování krásných melodií v režii Lubora Cukra, režiséra Státní opery v Praze. Další vystoupení mimo Petrovice jsou naplánovaná kromě Příbrami ještě v Plané nad Lužnicí (20.7.), v Kamýku nad Vltavou (21.7.), v Písku (23.7.) a ve Voticích v klášteře (24.7.). „Mnozí účastníci minulých seminářů již nyní hostují na světových scénách v Evropě a jsem rád, že naši občané mají jedinečnou příležitost být u toho, když se na svou budoucí uměleckou dráhu tito nadaní mladí lidé připravují,“ říká petrovický starosta Petr Štěpánek.

Nová služba: rejstřík volných pracovních míst

16.7.2014 | 11:11 | Regionalní - Jak už je naším dobrým zvykem, stále pro vás vymýšlíme něco nového. S jednou novinkou přicházíme i nyní. Jedná se o rejstřík volných pracovních míst či chcete-li o nabídku práce v našem regionu. V levém menu se nachází sekce "Volná pracovní místa", ve které se nachází denně aktualizovaný seznam pracovních příležitostí. U každé nabízené pracovní pozice vidíte ihned typ úvazku, mzdu, požadavek na vzdělání a označení zaměstnavatele. Každá nabídka jde jednoduše rozkliknout a poté se vám zobrazí podrobnější údaje včetně kontaktů, přes které se můžete o práci ucházet či si třeba vyžádat doplňující údaje. Touto službou chceme napomoci všem, kteří hledají práci, protože najít v současnosti zaměstnání je jeden z těch těžších úkolů. Proto si zakládáme na aktuálnosti a serióznosti nabídek a věříme, že naši novinku uvítáte.  

V Plzeňské ulici se dočasně nebude platit parkovné

16.7.2014 | 10:27 | Regionalní - Vzhledem k probíhající rekonstrukci je uzavřena Riegrova ulice a je zde tedy omezená možnost parkování. Rada města se proto na svém posledním jednání rozhodla v době od 14. července do 20. listopadu 2014 zrušit poplatky za parkování na placeném parkovišti naproti nákupnímu středisku Uran v Plzeňské ulici. Tento návrh Odboru silničního hospodářství a investic schválilo všech pět přítomných členů rady města.

V Bubovicích slavili hasiči

13.7.2014 | 15:33 | Regionalní - Devadesát let svojí existence oslavili v sobotu bubovičtí dobrovolní hasiči. Oslavu spojili se soutěží v hasičském útoku, které se zúčastnilo celkem 20 sedmičlenných družstev. Akce se zúčastnily jednotky z Bubovic, Mirovic, Rožmitálu, Březnice a dalších obcí z regionu. Pro účastníky oslav byly k dispozici stánky s občerstvením a také možnost nechat se do výšin vynést hasičskou plošinou. Několik vystoupení předvedly také bělčické mažoretky. Udělovaly se také medaile za dlouhodobou činnost ve sboru, připnut byl i slavnostní prapor a medaile za Středočeský kraj předával krajský zastupitel a senátor Josef Řihák. Hasičky i hasiči z Bubovic se ukázali v kráslovské disciplíně v tom nejlepším světle. V soutěži o bubovický soudek se mužské i dětské družstvo umístilo na prvním místě a bubovické hasičky obsadily místo druhé. Atmosféra byla po celou dobu velmi přátelská a pohodová, hrála muzika, počasí bylo více než příznivé a více než stovka přítomných se dobře bavila.

Sezónu na Podskalí zahájili záchranáři

11.7.2014 | 10:53 | Regionalní - Stalo se už tradicí, že dopoledne první prázdninovou sobotu patří v kempu na Podskalí složkám IZS – Integrovaného záchranného systému a ani letošní rok nebyl výjimkou. Obyvatelé i návštěvníci kempu si tak zblízka mohli nejen prohlédnout techniku Policie ČR, hasičů, zdravotnické záchranné služby nebo Plavební správy, ale také si například vyzkoušet poskytnutí základů první pomoci nebo si posedět v dálničním passatu příbramské dopravní policie. Letošní novinkou byla možnost si vyzkoušet po ukázce výcviků policejních psů na vlastní kůži, jaké to je, když se cvičený pes zakousne do cvičebního rukávu nebo na vlastním těle potěžkat oblek policejního pyrotechnika. „To uvítaly především děti. Překvapilo mě, že se vůbec nebáli a zájem byl o mnoho větší, než kolik by policejní pes mohl zvládnout, protože ho čekala ještě čtyřiadvacetihodinová služba,“ vysvětluje npor. Miroslav Ptáček z příbramského policejního oddělení, který akci pořádá. Hasiči přítomným pak ukázali, jak rychle dokážou z havarovaného vozu vyprostit zraněné osoby a pracovníci příbramské záchranné služby ve své mobilní nemocnici ukázali, jak správně poskytovat první pomoc i s pomocí externího defibrilátoru, kterým jsou už několik let například vybavení strážníci městské policie v Příbrami a také vyvrátili několik fám a mýtů o poskytování první pomoci. Velký zájem byl i o možnost se projet na člunu Plavební správy po Orlickém jezeře, což ocenili v horkém počasí především děti. V předvečer ukázek práce složek IZS jim členové divadelního spolku Půlnoc předvedli svou nejnovější hru, pohádkovou komedii O Perníchajdě, kterou napsala členka spolku Klára Nováková podle pohádky O perníkové chaloupce. Po představení herci pro děti připravili i malou dětskou diskotéku.

Bohutín letos investuje především do vodohospodářského majetku

10.7.2014 | 13:46 | Regionalní - Jednou z velkých investic letošního roku bude také stavba nové čističky odpadních vod. V loňském roce se obci podařilo získat dotaci od Krajského úřadu Středočeského kraje. Současná čistička pocházející z  50. let minulého století totiž už kapacitně nevyhovuje. Nová čistička se bude stavět v místě té současné, tedy u rybníku Drozďák a bude mít kapacitu pro celý Bohutín. „V příštím roce bude osazena jen jedna technologická linka, abychom odkanalizovali část Vysoké Pece. Na tento projekt jsme získali deset miliónů korun. Tímto bych chtěl poděkovat i tehdejšímu hejtmanovi MVDr. Josefu Řihákovi za pomoc při získání těchto peněz. Samotná stavba by mohla začít, když všechno půjde hladce, někdy začátkem září,“ říká bohutínský starosta Ladislav Turek. Společně se stavbou čisticky odpadních vod obec plánuje letos i opravy vodohospodářského majetku. Bude to hned v několika lokalitách. První se nachází u silnice I/18 ve směru na Chalupeckou louku, tam práce naváží na opravy z minulého roku. Další část oprav se uskuteční v západní části Bohutína směrem ke hřišti, kde se bude měnit nevyhovující potrubí z azbestocementu. Na tuto akci získal Bohutín od Svazku pro vodovody a kanalizace Příbram dotaci ve výši 850 tisíc korun. Celkové předpokládané náklady na celý projekt jsou milión sedm set tisíc korun.

Řádková inzerce v novém provedení

9.7.2014 | 12:28 | Regionalní - Úvodem se chceme omluvit všem našim návštěvníkům, čtenářům a fanouškům, že nebylo několik dní možné vkládat řádkovou inzerci. Odstávka byla v plánu z technických důvodů, ale víme, že měla být kratší. Vždy, když se spustí nový projekt, trvá ještě nějakou chvíli, než se doladí podle potřeb klientů i podle představ zadavatele. V redakci jsme se shodli, že systém vkládání řádkové inzerce musíme změnit. Ten okamžik nastal dnes a my Vám chceme nový systém v tomto článku představit. Připravili jsme pro Vás jednoduchý formulář pro odesílání vašich inzerátů, kde kromě kontaktních údajů zadáte i kategorii a samotné znění inzerátu. Právě rozmístění inzerátů do jednotlivých kategorií či podkategorií je hlavní změnou. Systém roztřídění inzerátů podle typu znáte z tištěné formy Brdského spoje. Vše bude tedy přehlednější a tím i efektivnější. Druhá změna vás zřejmě zprvu tolik nepotěší. Rozhodli jsme se jednotlivé inzeráty zpoplatnit pomocí SMS. Jakmile vyplníte ve formuláři všechy požadované údaje a kliknete na fialové tlačítko "Odeslat", zobrazí se vám na monitoru tvar SMS zprávy a telefonní číslo, na které je potřeba SMS zaslat. Podle typu inzerátu vás SMS vyjde na 30 nebo 79 Kč včetně DPH. Dle druhu zpoplatnění je také odlišné číslo, na které budete SMS zasílat, a to buď 9033330 nebo 9033379. Jakmile inzerát zadáte, okamžitě se nám jeho znění objeví v redakčním systému a ihned po přijetí platby se váš inzerát zveřejňuje v příslušné kategorii. Na váš telefon zároveň dorazí potvrzující zpráva o přijaté platbě (např. Platba (02154) byla úspěšně provedena.). Proběhne také formální kontrola, zda inzerát není urážlivý nebo jinak neporušuje právní předpisy ČR. Systém plateb pomocí krátkých textových zpráv je asi většině dobře znám a každý zřejmě již speciálně zpoplatněnou zprávu zasílal. Také na naší straně je vše odzkoušeno, takže nepředpokládáme žádné obtíže. Kdyby ale přeci jen nějaký problém nastal, pište nám na adresu info@brdskyspoj.cz nebo rovnou kontaktujte poskytovatele, kterým je akciová společnost Airtoy (reklamace@airtoy.net nebo 602 777 555). Věříme, že nový systém vám bude vyhovovat a že pochopíte i naše důvody k zpoplatnění inzerce. Na zmíněném e-mailu jsme vám k dispozici s jakýmikoliv dotazy.  

Prokopská pouť byla ve znamení příbramského stříbra

9.7.2014 | 10:04 | Regionalní - Již po dvacáté páté se letos od pátku 4. července do neděle 6. července konala Prokopská pouť, kterou za podpory města Příbrami pořádá Spolek Prokop Příbram a Společnost občanů a přátel Březových Hor ve spolupráci s Cechem příbramských horníků a hutníků, Hornickým muzeem Příbram, Sborem dobrovolných hasičů Březové Hory a Římskokatolickou farností Březové Hory. V průběhu pouti proběhlo několik koncertů, bohoslužba či polní mše, nechyběly klasické pouťové atrakce a stánky s různým pouťovým zbožím. Nedělní brzké dopoledne patřilo slavnostní přehlídce účastníků průvodu na centrálním náměstí T. G. M. a následné hornické parádě, tedy slavnostnímu průvodu hornictva napříč celým městem. V průvodu nechyběli kromě organizujících spolků ani zástupci města, rožmitálské mažoretky, kapely, které hrály k pochodu nebo Baráčníci a další hosté. Průvod letošní pouti měl však jednu specialitu. Ve speciálně vyrobených necičkách byl ve skleněné vitríně nesen asi desetikilový vzorek stříbra, který před nedávnou dobou vykoupilo za podpory Středočeského kraje a Josefa Řiháka příbramské Hornické muzeum a díky tomu má Příbram zpět unikátní kus horniny, která zde byla vytěžena a po desítkách let se objevila na mnichovské burze, kam se dostala z Rakouska. "Jsem velmi rád, že máme symbolicky naše stříbro zpět, je to v Evropě ojedinělý vzorek a patří do Příbrami. Jsem rád, že jsem mohl pomoci muzeu jej získat a děkuji jeho pracovníkům za pozornost a profesionalitu díky které jsme se o stříbře dozvěděli a mohli jej vykoupit," komentoval získání stříbra Josef Řihák. Pouti se zúčastnily opět tisíce příbramských občanů, zejména rodin s dětmi a rodin bývalých horníků a hutníků. Sledovaly jej stovky lidí a mnozí využili také speciální jednokorunové vstupné do expozic Hornického muzea, které bylo shodou okolností v květnu prohlášeno vládou ČR za národní kulturní památku. Průvodu se zúčastnili také příbramští radní Jiřina Kaiserová a Juraj Molnár. "Moc děkuji organizátorům, že tuto akci každoročně pořádají. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších akcí, která svým zaměřením k Příbrami neodmyslitelně patří. Program byl skvěle připraven a vydařilo se také počasí, všichni se skvěle bavili, a to je důležité. Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit," komentoval akci Molnár.

Policie na dětských táborech

4.7.2014 | 14:31 | Regionalní - Příbramští policisté zavítali dne 3. července na dva dětské tábory v Hrachově. Prezentovali a přibližovali více než dvěma stům dětí práci u Policie ČR. Velmi táborníky zaujala ukázka výstroje, výzbroje a náplně práce pořádkové jednotky, která zajišťuje akce s účastí většího počtu osob, kde je předpoklad případných nepokojů. Na dalším stanovišti byli policisté ze skupiny služební přípravy. Ti se zaměřili na ukázky sebeobrany, a to za pomoci jednoduchých hmatů a  věcí, které nosí lidé běžně u sebe. Děti se dozvěděly, jakým způsobem se mají chovat v krizových situacích, např. v případě napadení a měly také možnost prohlédnout si střelné zbraně. Na třetím stanovišti probíhalo povídání o drogách, o jejich druzích a o nebezpečí z nich plynoucí. Pro lepší představu byl k dispozici i kufřík s atrapami drog. U policie je práce velice různorodá, rozhodně nejde mluvit o stereotypu, mnohdy jde až o adrenalinové zaměstnání. Strážce zákona se navíc musí umět rychle a správně rozhodovat a jednat. Podle dotazů kladených účastníky tábora, lze říci, že je práce u policie velmi zaujala a někteří již nyní přemýšlejí, že by v budoucnu neváhali obléct uniformu. Policie Středočeského kraje neustále přijímá do svých řad nové „parťáky“, kritériem je české občanství, středoškolské vzdělání s maturitou a bezúhonnost. Fyzickou, zdravotní a osobní způsobilost (psychologické vyšetření) prokáží zájemci až v průběhu přijímacího řízení. Pro nové uchazeče je kromě zajímavé práce žádoucí stálost zaměstnání, kariérní postup, různé výhody a sociální zabezpečení do budoucna (např. odchodné, doživotní výsluhový příspěvek, šest týdnů dovolené, ozdravné pobyty, možnost dalšího vzdělání).  

Zhoršená voda pro koupání je jen na Orlíku

4.7.2014 | 14:19 | Regionalní - Na většině koupališť na Příbramsku, kde kvalitu vody sleduje pracoviště Krajské hygienické stanice, je voda vhodná ke koupání. To v nadcházejících horkých dne většina lidí určitě uvítá. Ke zhoršení kvality vody zatím došlo jen ve vodní nádrži Orlík. Na Orlíku je ve všech čtyřech sledovaných lokalitách vyhlášený stupeň znečištění číslo tři z pětibodové stupnice. Důvodem je zvýšení výskytu sinic. I v takovém případě je koupání ve vodě možné, ale hygienici lidem radí, že by se v takovýchto lokalitách měli po okoupání osprchovat. V lokalitách Lavičky, Popelíky, Trhovky i Podskalí, kde v podstatě během 14 dnů ze stupně číslo jedna tam narostly sinice na stupeň tři, se nedoporučuje koupání pouze oslabeným jedincům, těhotným ženám nebo malým dětem. Těmto skupinám by totiž zhoršená kvalita vody mohla způsobit potíže. Stav ostatních lokalit najde v přiložené tabulce, kterou zveřejnilo příbramské pracoviště Krajské hygienické stanice. KOUPALIŠTĚ STAV KE DNI HODNOCENÍ Březnice 24/6/2014 voda vhodná ke koupání Jince 23/6/2014 voda vhodná ke koupání Obecnice 23/6/2014 voda vhodná ke koupání Nový rybník 23/6/2014 voda vhodná ke koupání Orlík - Lavičky 30/6/2014 zhoršená jakost vody Orlík - Popelíky 30/6/2014 zhoršená jakost vody Orlík - Trhovky 30/6/2014 zhoršená jakost vody Slapy - Živohošť 30/6/2014 voda vhodná ke koupání SR Kymevo Hrachov 10/6/2014 voda vhodná ke koupání Slapy - Županovice 30/6/2014 voda vhodná ke koupání Orlík - Podskalí 30/6/2014 zhoršená jakost vody  

V kempu Podskalí předvedou svůj um složky IZS

3.7.2014 | 16:28 | Regionalní - Ukázky práce složek Integrovaného záchranného systému bude možné vidět u tuto sobotu od 10 hodin v kempu Podskalí na břehu Orlické přehrady. Veřejnosti předvedou ukázky své práce jak profesionální hasiči, pracovníci záchranné služby, asistenční odtahové služby, tak příslušníci příbramské dopravní policie nebo České plavební správy. Hasiči, kteří samozřejmě stejně přivezou k prohlednutí také svou nejmodernější techniku, návštěvníkům kempu předvedou likvidaci požárů i následků dopravní nehody. Členové záchranné služby přivezou svou mobilní nemocnici, ve které si i veřejnost bude moct vyzkoušet, jak dobře ovládá poskytování první pomoci a chybět nebude ani Policie ČR se svou technikou. „K vidění bude nejmodernější policejní technika jako například motocykl Yamaha 1300, služební vozidlo nebo dálniční passat, kterými je vybavena dopravní policie,“ láká na sobotní program organizátor akce velitel příbramské dopravní policie npor. Miroslav Ptáček. Tato motorka společně s dálničním passatem a vrtulníkem je častým pomocníkem příbramské dopravní policie proti neukázněným řidičům. Návštěvníci se kromě prohlídky jednotlivých vystavených kusů techniky mohou těšit také na ukázku vyprošťování osob z havarovaných vozidel, tak například i ukázky poskytování první pomoci nebo zásahy policejních psů. Velkým lákadlem hlavně pro děti bude určitě také možnost projet se za příznivého počasí na člunu České plavební správy po orlickém jezeře. V předvečer ukázek práce složek Integrovaného záchranného systému je možnost v rámci doprovodného programu vidět v kempu pohádkovou komedii O perníchajdě divadelního spolku Půlnoc, která vznikla na motivy pohádek O Perníkové chaloupce. Představení začíná v pátek v půl deváté večer.

<<<.24252627282930>>>

Reklama

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Online kamera - Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz