Roli favorita Dobříš u poslední Sušice splnila, naopak Sedlčany u nováčka propadly

19.4.2017 | 21:02 | Sport

V dalším kole se oba týmy Příbramska vydaly na trávníky soupeřů. A protože těm patří spodní část tabulky, přiznejme si. že se tentokrát body z venku očekávaly. Jenže nakonec si body přivezla jen Dobříš. Sedlčany u nováčka v Jankově neuspěly, když se střelecky nedokázaly ani jednou prosadit a naopak sami dvakrát inkasovaly.
Dobříš od počátku začala v Sušici aktivně, ale byli to domácí, kteří donutili Šedivého zachraňovat na brankové čáře. To ale bylo od Sušice vše. Pak si Dobříš vytvořila tlak, do šancí se dostali  Junek, Šrain i Pjaták, ale skóre se neměnilo. K změně došlo až v 18. minutě, kdy byl faulován Maryška a Rychlík přesnou střelou z trestného kopu poslal Dobříš do vedení. Tlak Dobříše neustával, ale skóre se do přestávky už nezměnilo. Skvěleji ale vyšel úvod druhého poločasu. Už po dvou minutách se Šrain obtočil kole bránícího hráče, míč poslal lépe postavenému Junkovi a ten zvýšil na 2:0. A když Maryška v 55. minutě dobře zpracoval míč a zvýšil na 3:0, o třech bodech se už nepochybovalo. Domácí sice o čtyři minuty později snížili na 1:3, ale další změnu už Dobříš nepřipustila.
Sedlčany byly soupeřem dalšího nováčka divize A a podle postavení v tabulce měly bodovat. I když je po cestě čekaly neustálé potíže, dvě objížďky a zdlouhavá policejní kontrola, byl soupeř k poražení.
Sedlčanští se předvedli skvělou defenzivou, domácí Jankov se více jak čtvrt hodiny nedostal ani na polovinu Sedlčan. Navíc se v šancí objevili Brotánek, Haas a Hájek jen těsně minul domácí branku. Neujaly se ani střely Senfta či Repetného. Domácí se pak začali osmělovat, Capouch v brance Sedlčan měl plné ruce práce ve 20. minutě. Ovšem o deset minut později, po hrubé chybě obrany, kapituloval a Jankov šel do vedení. To domácí nabudilo, a tak dali o sobě vědět ve 41. minutě. Po rohovém kopu sice Capouch dokázal ještě míč vyrazit, ale proti dorážce domácího útočníka už neměl šanci. Ve druhém poločase se hrálo zcela v režii Sedlčan, ty neustále měly více ze hry, ale nakonec z toho byla jen jedna gólová šance. Zakončení Sedlčan bylo žalostné. Skvěle bránící domácí toho Sedlčanům před vlastní brankou mnoho nedovolili a dvoubrankové vedení uhájili.

TJ Sušice – MFK Dobříš 1:3
Branky:
59. Vichr – 18. Rychlík, 47. Junek,  55. Maryška. Rozhodčí: Matyš. ŽK: Gill, Brabec, Vrhel, Fuchs – Puchmajer. Poločas: 0:1.

SK Jankov – Tatran Sedlčany 2:0
Branky:
31. Smékal, 42. Rytíř. Rozhodčí: Szikszay. ŽK: 0 –  Řehák, Dvořák. Poločas: 2:0.

Ostatní výsledky 21. kola divize A: Motorlet Praha – Doubravka 2:1 (0:0), Karlovy Vary – Rokycany 2:1 (1:0), Roudné – Aritma Praha 3:0 (2:0), Český Krumlov – Admira Praha 0:3 (0:1), Mariánské Lázně – Klatovy 1:2 (0:0), Ostrov – Čížová 1:2 po penaltách (1:1).

1. Čížová                                 21  16  2  0    3  55:17  52
  2. Karlovy Vary                        21  15  2  0    4  67:25  49
  3. Motorlet                               21  13  1  4    3  48:16  45
  4. Admira Praha                      21  11  3  3    4  42:19  42
  5. Klatovy                                21  10  3  0    8  33:28  36
  6. Doubravka                          21  10  2  1    8  39:24  35
  7. Aritma Praha                       21    9  3  2    7  28:30  35

8. MFK Dobříš                       21    9  0  2    9  35:34  30