Rožmitál zahájil jaro vítězstvím, byť až po penaltách

28.3.2018 | 10:55 | Sport

Poprvé v letošním roce vyběhla na fotbalové trávníky i mužstva hrající I. B třídy. Mezi nimi i čtyři z Příbramska. Zápasu se nedočkalo jen béčko Dobříše, které pro nezpůsobilý terén nehrálo v Královém Dvoře s tamní rezervou.
O povedeném vstupu do jarních odvet mohou hovořit fotbalisté Rožmitálu. Ti jsou po podzimu poslední a k prvnímu duelu zajížděli do Sedlce Prčice. Uhráli tam přijatelnou bezbrankovou remízu a navíc vybojovali další bod v penaltovém rozstřelu, což stále dává naději na záchranu. Po pěti gólech bylo k vidění v Petrovicích a Dalekých Dušníkách. V Petrovicích béčko Sedlčan poslalo domácí do vedení už ve 4. minutě vlastním gólem, ale ve 22. minutě bylo vyrovnáno. Jenže po přestávce Petrovice ovládly hru, vstřelily tři góly a o jejich vítězství nebylo pochyb. Ještě výraznějšího vítězství dosáhly Daleké Dušníky, které nadělily Loděnicím pět gólů, když o tři z nich se postaral Pavel Krása.

Výsledky 14. kola I. B třídy skupiny A: Sedlec Prčice – Sp. Rožmitál 0:1 po pen. (0:0), So Daleké Dušníky – Loděnice 5:0 (1:0) 8. Zahout, 56., 67. a 74. Pavel Krása, 88.  Sklenář, SK Petrovice – Tn. Sedlčany B 4:1 (1:1) 4. Šťovíček (vlastní), 68. Petr Chlasták, 81. Martin Chlasták, 84. Štenberk – 28. Matoušek, Rudná – Lety 0:2 (0:1), Chlumec – Dobříč 5:0 (0:0), utkání Králův Dvůr B – Dobříš B bylo odloženo na středu 11. dubna.

1. MFK Dobříš B              12  8  1  1    2  29:17  27

2. Hýskov                          11  8  1  0    2  36:22  26

3. Petrovice                     13  8  1  0    4  34:22  26

4. Lety                               13  8  1  0    4  27:17  26

5. Daleké Dušníky           13  6  2  1    4  43:24  23
  6. Sedlčany B                  13  7  1  0    5  27:33  23

7. Sedlec Prčice                12  5  1  2    4  31:23  19
  8. Rudná                           13  6  0  1    6  22:24  19