Sedlčany i Dobříš bodovaly a k záchraně jim stačí jeden krok

11.5.2017 | 09:59 | Sport

Fotbalová divize na Příbramsku má nakročeno k dvojnásobné účasti i v příštím ročníku. Oběma týmům MFK Dobříš a Tatranu Sedlčany se podařilo doma bodovat. Dobříš čekal doma souboj nováčků s SK Jankov, který zatím má blíž k soubojům o záchranu. Naopak Dobříš na tom byla před utkáním o sedm bodů lépe. Přesto byl k vidění vyrovnaný duel, ve kterém Dobříš vybojovala tři body až v samotném závěru duelu. Výhodu domácího prostředí měl i Tatran Sedlčany, který hostil rovněž o záchranu bojující Český Krumlov. I v Sedlčanech byl k vidění bojovný a vyrovnaný duel, ve kterém dokonce branka nepadla. A tak o druhém bodu rozhodoval penaltový rozstřel, v němž byly Sedlčany úspěšnější. Oba týmy tak udělaly důležitý krok k tomu, aby se na Příbramsku hrála opět divize na dvou stadionech.

MFK Dobříš – SK Jankov 2:1
Branky:
27. Dort, 83. Maryška – 45. Mužík. Rozhodčí: Starý. ŽK: Talůžek, Maryška, Karas – Cimerhanzel, Burger. Poločas: 1:1.

Od prvních minut byl k vidění vyrovnaný souboj, a tak nebylo divu, že první se pokusili ohrozit branku hosté. Až po něm se poprvé osmělil domácí Maryška, ale i hostující golman byl namístě. Své umění musel ukázat i domácí gólman, který nejdříve vyrazil střelu Mužíka a dorážka šla naštěstí vysoko. Pak se znovu předvedli domácí Šrain, Junek a Maryška, ale stav byl stále 0:0. Nakonec se dočkali ve 27. minutě domácí, když nařízenou penaltu po předchozím faulu na Maryšku Dort proměnil. Jankov se ale nevzdával a ve 45. minutě byl odměněn, když přímý volný kop Mužík poslal do dobříšské branky. To hosty nažhavilo k většímu výkonu a hned po přestávce to bylo vidět. Jankov si vytvořil převahu, ale Šedivý byl neprůstřelný. Hrozili i domácí, Junek dokonce nastřelil tyč, ale rozhodnutí přišlo až v 83. minutě. Po dlouhém míči od brankáře Šedivého převzal Maryška míč až za obranou a hlavou přehodil vybíhajícího gólmana Jankov.

Tatran Sedlčany – Slavoj Český Krumlov 1:0 po penaltách
Rozhodčí:
Šťastný, ŽK: Čejda, Vystyd – Beránek, Mravec, Babka. Poločas: 0:0.

Domácí se znovu přesvědčili, že lepší výkon jsou schopni předvést proti kvalitnějšímu soupeři. Proti zachraňujícímu se Českému Krumlovu se příliš rychle podřídili jeho hře. Střed zálohy Sedlčan nebyl schopen vnutit hru soupeři, navíc Sedlčany postrádaly v utkání pohodu některých svých hráčů jako Kdolského či Soldáta, citelně postrádaly Němce a ani brzké zranění Repetného nehrálo Tatranu do not. Přesto se několik šancí na straně Tatranu narodilo, ale ty nedokázal využít. V šancích byli Hájek, Haas, Senft, Dvořák dokonce nastřelil břevno, ve druhém poločase zase neuspěli Vystyd, Brotánek a znovu nejlepší hráč Tatranu Hájek. A protože se střelecky neprosadil ani Český Krumlov, po bezbrankové remíze došlo na penaltový rozstřel.  V něm se domácí ani jednou nemýlili, zatímco Český Krumlov jednou zaváhal. Tatran si tak mohl připsat druhý bod a i on se hodně přiblížil k jistotě zahrát si divizi i v příští sezoně.

Ostatní výsledky 24. kola: Aritma Praha – Motorlet Praha 1:5 (0:2), Čížová – Doubravka 6:2 (1:1), Rokycany – Roudné 1:2 po penaltách (1:1), Klatovy –  Ostrov 2:1 (0:0), Admira Praha – Sušice  5:2 (2:0), Karlovy Vary – Mariánské Lázně 1:2 po penaltách (1:1). Dohrávka: Český Krumlov - Karlovy Vary 1:0 (1:0)

1. Čížová                                        23  17  2  0    4  61:20  55
  2. Motorlet                                      24  16  1  4    3  58:17  54
  3. Karlovy Vary                              24  16  2  1    5  72:29  53
  4. Admira Praha                           24  14  3  3    4  53:21  51
  5. Klatovy                                       24  11  3  1    9  37:32  40
  6. Doubravka                                24  11  2  1  10  42:31  38
  7. Aritma Praha                            24  10  3  2    9  30:36  38

8. MFK Dobříš                            24  11  0  1  10  42:41  36