Sedlčany i Dobříš vyšly ve druhém jarním kole divize A bodově naprázdno

19.3.2018 | 10:23 | Sport

Ani druhé jarní kolo fotbalové divize A se z důvodu mrazivého počasí a přívalu sněhu neobešlo bez odložených zápasů. To se netýkalo zástupců Příbramska. Jenže tentokrát se oba týmy bodových zisků nedočkaly.
MFK Dobříš měl výhodu domácího prostředí a hostil TJ Malše Roudné. Na podzim tam Dobříš vyhrála, a tak se body čekaly i doma. Dokonce už ve 2. minutě to naznačil kanonýr Maryška, který poslal Dobříš do vedení. Jenže ta dalších nabídnutých šancí nedokázala využít. Naopak to byl soupeř z Roudné, který ve 20. minutě vyrovnal a o necelých dvacet minut později šel dokonce do vedení. Vše se tedy mělo rozhodnout ve druhém poločase. Jenže i přes šance na obou stranách se výsledek nezměnil, a tak Dobříš zaznamenala první jarní porážku.
Velmi dobře začaly Sedlčany, které v Soběslavi, kde minulý víkend vyhrála Dobříš 2:1, dokonce dvakrát vedly. Ve 24. minutě je poslal do vedení Haas. Domácí sice rychle vyrovnali, ale znovu do vedení poslal Sedlčany ve 38. minutě Kdolský. Výsledkem 1:2 skončil i poločas. Sedlčany měly zápas velmi dobře rozehraný. Do jarní premiéry měly tak skvěle nakročeno. Přesto trenér Šach své svěřence při odchodu zpět na hřiště hráče vyzval, aby dali rychle gól, ale ti šli na hřiště s pocitem, že se jim už nic stát nemůže. Zpočátku Kdolský a Němec promarnili gólové šance, a tak stále více o sobě dával vědět soupeř. Ten mezi 58. a 68. minutou dvěma góly výsledek otočil. Navíc špatné obsazování hráčů domácích přineslo i čtvrtý gól Soběslavi, která si tak pojistila první jarní body. Sedlčany naopak v jarní premiéře, první kolo doma s Klatovy nehrály, nebodovaly.

MFK Dobříš – Malše Roudné 1:2
Branky:
2. Maryška – 20. Píša, 39. Maršík. Rozhodčí: Langmajer. ŽK: Procházka, Šrain, Patetl, Maryška –  Růžička. Poločas: 1:2

Spartak Soběslav – Tatran Sedlčany 4:2
Branky:
31. Mazouch, 58. Vaněk, 68. Hromada, 82. Dvořák – 24. Haas, 38. Kdolský. Rozhodčí: Fojtík. ŽK: Boháč – Brotánek, Němec, Haas, Soldát. Poločas: 1:2.

Ostatní výsledky 17. kola: Mariánské Lázně – Petřín Plzeň 6:3 (4:2), Karlovy Vary – Přeštice 6:0 (4:0), Březová – Český Krumlov 2:0 (1:0). Utkání Hořovicko – Doubravka, SK Rakovník – Klatovy a Jankov – Aritma Praha byla odložena na 11. a 18. dubna.

1. Karlovy Vary                       17  12  2  1    2  58:17  41
  2. Mariánské Lázně                17    8  3  1    5  38:31  31
  3. Březová                              17    9  0  2    6  40:35  29
  4. SK Rakovník                      16    7  2  3    4  34:22  28
  5. Roudné                              17    7  2  3    5  19:25  28
  6. Aritma Praha                      16    6  3  3    4  29:20  27

7. MFK Dobříš                      16    8  1  0    7  29:28  26
  8. Tn Sedlčany                     16    5  5  0    6  30:30  25