Sedlčany loupily v Karlových Varech. Dobříš zase zlomil krátký kolaps

24.9.2017 | 23:08 | Sport

Sedmé dějství fotbalové divize A poslalo za hranice okresu jen Tatran Sedlčany. Ten byl hostem lídra divize A Karlových Varů. Naopak MFK Dobříš měla výhodu domácího prostředí. Na stadionu V Lipkách jí byly soupeřem Klatovy, s nimiž měla v loňské sezoně vyrovnanou bilanci. Zatímco v Klatovech Dobříš prohrála 1:2, doma 3:1 vyhrála. A tak i v prvním letošním vzájemném měření se v body doufalo. Jenže přišly chyby, které Dobříš o všechny body připravily. Přišla ale překvapivá zpráva z Karlových Varů, kde Sedlčany lázeňské město vyloupily a přivezly naopak body všechny.

MFK Dobříš – FK Klatovy 3:4
Branky:
10. a 38. Maryška, 91. Šrain – 19. a 26. Krásný, 30. Bezděk, 88. Diviš. Rozhodčí: Dobrý. ŽK: Talůžek – 0. Poločas: 2:3.

Na Dobříš zavítalo na tři stovky diváků a úvod se domácím povedl. Už v 10. minutě je poslal do vedení Maryška, jenže pak se děly věci. Hosté mezi 19. a 30. minutou třikrát skórovali, když dvakrát po centru  zůstali útočníci Klatov neobsazeni a navíc po dlouhém nákopu prohrál brankář Šedivý souboj s útočníkem Klatov a inkasoval tak potřetí.  Naději ve druhém poločase ještě vykřesal opět Maryška, ale vyrovnat se už nepodařilo. I když Procházkovu střelu vykopávali hosté z brankové čáry. A tak hosté znovu trestali. Až v 90. minutě Šrain snížil na 3:4, ale na vyrovnání už nebyl čas.

FC Karlovy Vary – Tatran Sedlčany 3:5
Branky:
2. a 84. Psohlavec, 5. Geňo – 45., 78. a 90. Brotánek, 62. Repetný, 86. Němec. Rozhodčí: Šulcová. ŽK: 0 – Lípa, Brotánek. ČK: Lípa. Poločas: 2:1.

Zápas ve světoznámých lázních začal katastrofálně, už v 5. minutě vedly Karlovy Vary 2:0. Jenže Sedlčany mají v řadách zatím střelce sezony Brotánka, který z postu stopera po skvělém výkonu nastřílel hattrick a zastínil i obávaného ostřelovače domácích Psohlavce.
Právě Brotánek dal v poslední minutě poločasu Sedlčanům naději. Pak spolu s dalším bekem Repetným skóre otočili, jenže v koncovce tým přišel o vyloučeného Lípu (2 ŽK) a navíc neuhlídal Psohlavce, který vyrovnal na 3:3. A tak obě mužstva byla v ráži, ale rozhodnout dokázaly Sedlčany. Nejdříve po brejku zásluhou trefy Němce a po něm ještě Brotánek z penalty jejich úspěch jistil.

Ostatní výsledky 7. kola: Český Krumlov – Petřín Plzeň 4:1 (1:0), Březová – Aritma Praha 2:1 (0:0), Mariánské Lázně – Jankov 1:0 (1:0), Roudné – Doubravka 2:1 po penaltách (1:1), Soběslav – Přeštice 4:1 (1:0) Hořovicko – SK Rakovník,  2:3 (0:1).

1. Karlovy Vary                                7  5  0  1  1  18:9    16
  2. Soběslav                                     7  4  1  1  1  14:9    15
  3. SK Rakovník                               7  4  1  0  2  18:11  14
  4. Březová                                       7  4  0  1  2  19:11  13

5. Tatran Sedlčany                        7  2  3  0  2  12:13  12

6. Mariánské Lázně                         7  3  1  1  2  10:11  12

7. MFK Dobříš                                7  3  1  0  3  15:12  11

8. Hořovicko                                    7  3  1  0  3  11:11  11