Sedlčany otočily v Mariánkách. Dobříš rozhodla o bodech před přestávkou

09.10.2017 | 12:25 | Sport

Další důležité body si připsaly oba týmy Příbramska v divizi. Sedlčany, ač jely do Mariánských Lázní s torzem hráčů, v kádru jich chybělo sedm ze základního kádru (zdravotní nebo pracovní důvody), dokázaly po přestávce výsledek otočit a vyhrát 2:1. To je v tabulce posunulo na historicky nejlepší umístění v tabulce, na druhé místo. Další zástupce Příbramska měl výhodu domácího prostředí. MFK Dobříš hostil soupeře z Jankova, tým, s kterým vyhrál oba loňské zápasy, a tak i v sobotu zůstalo u tradice. Dobříš vyhrála 2:1  a rovněž si v tabulce polepšila.

Mariánské Lázně – Tatran Sedlčany 1:2
Branky:
37. Holub – 64. Brotánek, 69. Dvořák. Rozhodčí: Simbartl. ŽK: Lattisch, Kravar – Lípa, Haas, Soldát. Poločas: 1:0.

V první čtvrthodince oba týmy vyčkávaly na chybu soupeře, ale pak se musel pětkrát v řadě předvést sedlčanský golman Capouch. Jenže pak byl ve vyložené šanci Sirotek, který trefil jen domácího beka ležícího na brankové čáře. A tak trestal domácí Holub, který ve 37. minutě poslal domácí do vedení. Tatran nastoupil do druhé části s cílem aspoň vyrovnat a uspěl v 65. minutě, když dobře zahraný roh nasměroval do branky Brotánek. Tatran dostal chuť a za pět minut si znovu pošmákl, když  po pravé straně zatáhl Hájek míč do brejku, ten poslal na Dvořáka, který poslal Tatran do vedení. Ten si překvapivé, ale zasloužené vítězství už sebrat nenechal.

MFK Dobříš – SK Jankov 2:1
Branky:
17. a 40. Dort – 71.Burger. Rozhodčí: Langmajer. ŽK: Šrain – Pavelec, Kroneisl. Poločas: 2:0.

Domácí mají na tohoto soupeře dobré vzpomínky. V minulé sezoně ho dokázali porazit doma i venku. A tak i v sobotu doufali ve vítězství. To se také brzy začalo naplňovat a to především excelentním výkonem Dorta v první poločase. Ten už v 17. minutě poslal Dobříš do vedení a ve 40. minutě vedla Dobříš 2:0 opět jeho zásluhou. Po přestávce se hostům sice podařilo dvacet minut před koncem vzkřísit naději, ale Dobříš své těsné vedení udržela a mohla slavit další tři domácí body.

Ostatní výsledky 9. kola Divize A: Český Krumlov – Aritma Praha 2:1 po pen. (1:1), Březová – SK Rakovník 2:1 (1:0), Doubravka – Petřín Plzeň 1:2 po pen. (1:1), Roudné – Přeštice 1:0 (0:0), Soběslav – Klatovy 3:0 (1:0), Hořovicko – Karlovy Vary 1:0 (0:0).

1. Karlovy Vary                         9  6  0  1  2  24:10  19

2. Tn Sedlčany                       9  4  3  0  2  19:14  18

3. Soběslav                              9  5  1  1  2  17:15  18
  4. SK Rakovník                        9  5  1  0  3  24:13  17
  5. Březová                                9  5  0  1  3  22:18  16
  6. Klatovy                                 9  4  0  2  3  17:16  14
  7. Hořovicko                             9  4  1  0  4  13:13  14

8. MFK Dobříš                        9  4  1  0  4  17:18  14