Sedlčany proti Jankovu urvaly jen bod, Dobříš padla v Přešticích

09.4.2018 | 09:38 | Sport

Fotbalová divize má za sebou dvě třetiny sezony, což se týká i obou zástupců Příbramska. Ovšem ani jeden po 20. kole nemohl být spokojen.
Sedlčany doma hostily až 14. Jankov, a tak se čekal plný bodový zisk. Jenže nakonec bylo vše jinak. V Sedlčanech bylo k vidění drama, ve kterém se oba celky střídaly ve vedení. Nejdříve už v 7. minutě šel do vedení Jankov, ve 25. minutě se po dvou trefách ujaly vedení Sedlčany, ale do přestávky mezi 30. a 32. minutou Jankov dvěma trefami opět výsledek otočil. Ve druhém poločase se hráči Sedlčan předháněli v zahazování šancí, vyrovnat se podařilo až v 90. minutě Brotánkovi. U druhém bodu tak rozhodoval penaltový rozstřel, v němž Sedlčany propadly. Dokázaly proměnit jen dvě, což na čtyři penalty soupeře nestačilo. Sedlčany si tak připsaly jen jeden bod.
Ještě hůře dopadla Dobříš, která byla hostem Přeštic. Na podzim doma Dobříš vyhrála 3:0 a postavení v tabulce ji dávalo znovu naději. Jenže než se hráči Dobříše rozkoukali, prohrávali po půl hodině hry 0:2. Přitom šance Dobříš měla. Především pak v závěru zápasu, kdy se v gólových situací ocitli dvakrát Maryška i Šrain. Nakonec to byl až Puchmajer, který v 83. minutě snížil. Vyrovnání měli na nohou znovu Puchmajer a Maryška, ale střely mířily mimo.

Tatran Sedlčany – SK Jankov 3:4 po penaltách
Branky:
12. Němec, 25. a 90. Brotánek – 7. Mensah, 30. a 32. Sedlic. Rozhodčí: Šimeček. ŽK: Němec, Stibor, Kvěch, Matoušek –  Popelka, Bürger, Komárek. Poločas: 2:3. Penalty: 2:4.

TJ Přeštice – MFK Dobříš 2:1
Branky:
22. Bešta, 28. Strejček – 83. Puchmajer. Rozhodčí: Maiello. ŽK: Ansuma – Václav Šrain, Jan Šrain, Maryška. Poločas: 2:0.

Ostatní výsledky 20. kola divize A: Petřín Plzeň – Březová 0:1 po pen. (0:0), Aritma Praha – Hořovicko 3:1 (1:1), Roudné – Český Krumlov 0:2 (0:1), Doubravka – Soběslav 2:0 (1:0), Klatovy – Marianské Lázně 4:1 (1:1), SK Rakovník – Karlovy Vary 2:3 po pen. (1:1).

1. Karlovy Vary                        20  13  4  1    2  63:21  48
  2. Aritma Praha                       19    8  3  4    4  35:23  34
  3. SK Rakovník                       19    8  2  5    4  39:26  33
  4. Březová                               20    9  2  2    7  41:38  33
  5. Tn. Sedlčany                     20    6  6  2    6  39:38  32

6. Mariánské Lázně                20    8  3  1    8  40:38  31

7. MFK Dobříš                       20    9  2  0    9  37:37  31

8. Doubravka                          19     5  4  6    4  29:31  29