Sedlčany udělaly další krok k záchraně. Dobříš nezvládla první poločas

22.5.2017 | 16:42 | Sport

Divizní fotbalová sezona se blíží k závěru, na programu bylo už 26. kolo a oba zástupci Příbramska měli výhodu domácího prostředí. Tatran Sedlčany hostil souseda v tabulce Mariánské Lázně a případné vítězství ho mělo posunout právě před Mariánské Lázně. Zápas začal lépe za strany domácích, když už v první minutě zahrozil Senft a v 10. minutě zahrozil Němec. Už o dvě minuty později byl faulován Kdolský, ale rozhodčí se rozhodl penaltu nepískat. Jenže i hosté dokázali zahrozit, dokonce trefili tyč sedlčanské branky, ale stejnou mincí odpověděl o pár minut později domácí Senft. Gól ale přišel až ve 29. minutě, kdy nejlepší hráč na place Kdolský našel Hájka, ten míč posunul na Němce a ten už věděl co s míčem udělat – 1:0. A právě Němec mohl ještě dvakrát změnit skóre, ale nestalo se. Po změně stran hosté přidali na aktivitě, ale branku Sedlčan takřka neohrozili. A když, tak v ní stál spolehlivý Capouch. Střely Sedlčan také dlouho hledaly správný směr, až se dočkaly v 70. minutě, kdy po dlouhém autu Hájka po spolupráci s Senfta se Soldátem zvýšil Senft na 2:0. Od té doby si už Sedlčany vítězství pohlídaly.
Podstatně těžší úkol čekal na domácí Dobříš, která hostila lídra z Čížové. Dobříš začala skvěle, už v 6. minutě se postaral o vedení Dort, ale soupeř nejdříve v 9. minutě vyrovnal z penalty a o tři další minuty později výsledek otočil. To domácí docela srazilo a do přestávky ještě dvakrát inkasovali. Ve druhém poločase v 66. minutě favorit dokonce přidal pátý gól a vypadalo to na pořádný debakl. Ale poslední slovo měl opět domácí Dort, který snížil na konečných 2:5. Zbývající čas se sice ještě bylo nač dívat, šance byly na obou stranách, ale změnu skóre to už nepřineslo.

Tatran Sedlčany – Mariánské Lázně 2:0
Branky:
30. Němec, 71. Senft. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: Repetný – Drahorád, Kravar, Denk. Poločas: 1:0.

MFK Dobříš – Sokol Čížová 2:5
Branky:
6. a 69. Dort – 9. a 37. Jirouš, 12. Polodna, 29. a 66. Nečas. Rozhodčí: Cupl. ŽK: Šrain, Talůžek – 0. Poločas: 1:4.

Ostatní výsledky 26. kola divize A: Český Krumlov – Roudné 2:0 (1:0), Rokycany – Ostrov 4:2 (2:1), Aritma Praha – Doubravka 1:0 po penaltách (0:0), Klatovy- Jankov 3:0 (2:0), Admira Praha – Motorlet Praha 1:0 po penaltách (0:0), Karlovy Vary – Sušice 9:0 (5:0).

1. Čížová                               26  20  2  0    4  73:23    64
  2. Karlovy Vary                      26  18  2  2    4  84:30    60
  3. Motorlet                             26  17  1  5    3  64:17    58
  4. Admira Praha                    26  15  4  3    4  55:21    56
  5. Klatovy                              26  12  3  1  10  40:38    43
  6. Admira Praha                    26  10  4  2  10  32:39    40
  7. Doubravka                        26  11  2  2  11  43:34    39

8. MFK Dobříš                     26  12  0  3  11  47:47    39