Sedlčany zlomily odpor Mariánských Lázní až v nastaveném čase

08.5.2018 | 06:02 | Sport

Výhodu domácího prostředí měl ve 24. kole divize A jen Tatran Sedlčany, který ji nakonec přetavil v zisk tří bodů. Soupeřem byl soused z tabulky Mariánské Lázně a drama to bylo neskutečné.  Západočeši přijeli s odkrytým hledím, jejich cílem bylo bodovat a udržet si postavení právě před Tatranem. K tomu také přizpůsobili první poločas, už v 6. minutě se dostali do vedení. Sedlčany se dlouho snažily o vyrovnání a do přestávky se to povedlo, ale až ve 43. minutě Kdolskému. Skvělý vstup zažil Tatran i do druhé části, už ve 47. minutě se po střele Lípy dostal do vedení. Jenže v 65. minutě se „Mariánky“ dočkaly vyrovnání a začalo se znovu. Šance se sice střídaly, ale přesnost chyběla na obou stranách. A když už se chystali diváci na penaltový souboj, byli především ti domácí politi příjemnou sprchou. V první minutě nastavení se znovu opřel do míče Lípa, který zajistil pro Tatran tři body.
Podstatně hůře dopadla Dobříš. Ta cestovala k zachraňujícímu se Jankovu, a tak i ona myslela na bodový zisk. Zvláště když Honza Šrain dokázal v poslední minutě první části a v úvodu druhého poločasu strhnout vedení na stranu Dobříše. Jenže to bylo vše. Domácí Jankov se rychle oklepal, Dobříš začala v obraně chybovat a do konce utkání pětkrát inkasovala. Místo bodového zisku si tak Dobříš odvezla z Janková výprask.

Tatran Sedlčany – Mariánské Lázně 3:2
Branky:
43. Kdolský, 47. a 90+1 Lípa – 6. Drahorád, 65. Kravar. Rozhodčí: Vojtěch. ŽK: Vystyd – Denk, Kravar, Grambal, Drahorád, Štěpán. Poločas: 1:1.

SK Jankov – MFK Dobříš 6:2
Branky:
29. a 71. Mensah, 53. a 82. Šebelka, 64. Burger, 72. Mužík – 45. a 51. Šrain Jan. Rozhodčí: Braun. ŽK: Pavelec, Šebelka, Fajtl – Krůta, Puchmajer, Šrain Jan. ČK: Šrain Václav. Poločas: 1:1.

Ostatní výsledky 24. kola divize A: Petřín Plzeň – Doubravka 1:3 (0:3), Přeštice – Roudné 4:1 (2:0), Aritma Praha – Český Krumlov 4:3 (2:1), Klatovy – Soběslav 2:0 (2:0), Karlovy Vary – Hořovicko 4:1 (2:1), SK Rakovník – Březová 2:1 (1:1).

1. Karlovy Vary                         24  15  4  1    4  76:28  54
  2. Aritma Praha                        24  11  4  4    5  48:29  45
  3. SK Rakovník                        24  10  3  5    6  48:37  41
  4. Doubravka                           24    9  4  6    5  40:37  41
  5. Březová                                24  11  2  3    8  47:41  40

6. Tn Sedlčany                       24    8  7  2    7  46:46  40

7. Mariánské Lázně                 24  10  3  2    9  52:44  38
  8. Hořovicko                            24  11  1  1  11  41:42  36