Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Sobotní sbírka přinesla 1550 kg potravin

24.11.2014 | 19:24 | Ze společnosti

Sobotní sbírka přinesla 1550 kg potravin

Farní charita Příbram se společně s příbramskou prodejnou Tesco v sobotu 22. listopadu zapojily do Národní potravinové sbírky 2014. Během ní mohli lidé v příbramském supermarketu na Zdaboři nakoupit a následně darovat jídlo potřebným. Během celého dne se nakonec v Příbrami podařilo vybrat 1550 kg potravin. Garantem sbírky byla místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková.

V České republice se letos při Národní potravinové sbírce vybralo celkem 173 tun potravin - téměř třikrát více než vloni. Nakupující za jediný den darovali 146 tun (vloni 55 tun), firmy navíc přispěly 25,5 tunami (vloni 11 tun). A na internetu přes server damejidlo.cz lidé darovali v přepočtu další 1,6 tuny jídla. Pro představu, celkové vybrané množství se rovná přibližně 350 tisícům porcí jídla.

„Počet lidí v Příbrami, kteří potřebují využívat potraviny z potravinové banky, neustále stoupá – jedná se přibližně o 20 procent populace Příbramska. Tuto skupinu tvoří především matky samoživitelky, lidé bez domova nebo senioři,“ informovala již dříve místostarostka Alena Ženíšková, koordinátorka a garant sbírky.

A jak samotná sbírka v Příbrami probíhala? Lidé nakoupili dle vlastního výběru trvanlivé potraviny, které po zaplacení předali za pokladnami pracovníkům Charity Příbram a dobrovolníkům. Akce začala v osm hodin ráno a skončila v osm hodin večer. Dobrovolníci u vchodu rozdávali veřejnosti letáčky se seznamem konkrétních vhodných potravin.  V tomto seznamu byly například konzervy, sáčkové polévky, trvanlivé uzeniny, cukr, luštěniny, těstoviny, rýže, olej, sirupy, kompoty, čaj, mouka, krupička, piškoty, cukrovinky nebo cereálie.

„Velmi děkujeme všem dobrovolníkům, Charitě Příbram, manažerovi Tesca p. Šťástkovi i všem Příbramákům a přespolním za to, že se do Národní potravinové sbírky zapojili a že nákupem potravin podali pomocnou ruku všem potřebným. Patří jim za to opravdu velké poděkování,“ uvedla Alena Ženíšková, místostarostka města Příbrami.

 

O projektu Potraviny pomáhají

22. listopadu 2014 se uskutečnil již druhý ročník Národní potravinové sbírky. Tuto sbírku, v rámci projektu Potraviny pomáhají, organizuje odborná platforma Byznys pro společnost společně s Českou federací potravinových bank a Armádou spásy. Akce proběhla po celé České republice ve více než 160 prodejnách obchodních řetězců Tesco, Kaufland, Penny Market, Globus a Albert a ve všech prodejnách DM. Stejně jako minulý rok zde byla možnosti koupit a darovat trvanlivé potraviny na pomoc lidem v nouzi v charitativních zařízeních daného kraje. Sbírka, spolu s projektem Potraviny pomáhají, upozorňuje na nedostatek potravin mezi některými skupinami obyvatel, jako jsou senioři, matky s dětmi nebo rodiny v tísni a umožňuje projevit solidaritu a pomoc konkrétním a adresným způsobem.

V loňském roce se v rámci Národní potravinové sbírky vybralo více než 66 tun potravin, které byly následně rozvezeny matkám s dětmi v azylových domech, lidem bez domova, dětem do dětských domovů a dalším potřebným, jako například lidem s fyzickým či mentálním postižením. Část potravin putovala i do nízkoprahových zařízení.

Více informací naleznete zde: www.potravinypomahaji.cz

 

 

Vložil: jb

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz