Spartak Příbram si pojistil úvodní jarní body proti SK Hvozdnice už v prvním poločase

21.3.2018 | 18:18 | Sport

Na podzim Spartak Příbram ve Hvozdnici prohrál 0:2, teď ji to ale vrátil a připsal si první jarní body, které ho upevnily na 7. místě tabulky krajského přeboru. Spartak opět nastoupil oslaben o čtyři hráče základní sestavy (nemoc a zranění), přesto nastoupil s odhodlání oplatit soupeři podzimní porážku 0:2. Navíc stejným výsledkem prohrál v úvodním utkání jarních odvet v Berouně, a tak měl co napravovat. A nutno ho třeba pochválit, začal velmi aktivně a byl za to i bodově odměněn. Především první poločas se hrál zcela v jeho režii. Vytvořil si tlak i několik šancí, ale dlouho končily před vápnem SK Hvozdnice. Ovšem ve 26. minutě to hosté svým bráněním přehnali a vysloužili si trest v podobě pokutového kopu. K jeho exekuci se postavil Ševr, který takové situace umí řešit. Ani proti Hvozdnici se nemýlil a Spartak poslal do vedení 1:0. Vedení hráče Spartaku ještě více nabudilo, tlak pokračoval a ve 44. minutě byl znovu odměněn. Tentokrát na 2:0 zvýšil v 44. minutě Šilhavý. Do druhého poločasu už Spartak nastoupil s více zajištěnou obranou, což také přineslo úspěch. Šance soupeře končily většinou před vápnem Spartaku, který se už více snažil využívat rychlých brejků. Ty ale další změnu skóre nepřinesly. Přesto mohl být Spartak spokojen. Svoji sedmou pozici si upevnil a navíc nemá daleko k vyšším místům tapulky krajského přeboru.

Spartak Příbram - SK Hvozdnice 2:0
Branky: 26. Ševr (pok. kop), 44. Šilhavý. Rozhodčí: Kubečka. ŽK: Machek, Vašek - Tomanec, Hnilička, Vomáčka. Poločas: 2:0.

Ostatní výsledky 17. kola Krajského přeboru: Kutná Hora – Poříčany 1:3 (0:2), Horky n. Jiz. - Libiš 2:1 po penaltách (0:1), Nespeky – Nové Strašecí 4:0 (4:0), Poříčí n. Sáz. –  Beroun 4:0 (0:0), utkání Tuchlovice – Klíčany, Lhota – Rejšice a Semice – Slaný byla odložena na 11. dubna.

1. Horky n. Jiz.                   16  12  1  1    2  43:15  39
  2. Poříčí n. Sáz.                 17    9  3  2    3  31:25  35
  3. Sokol Libiš                     17  10  1  2    4  44:22  34
  4. Klíčany                          16    9  1  2    4  36:24  31
  5. Beroun                          17  10  0  0    7  38:31  30
  6. Lhota                             15    9  0  2    4  36:21  29

7. Sp. Příbram                  17    8  2  1    6  39:25  29
  8. Nespeky                        17    7  1  2    7  24:26  25