Spartak Příbram vybojoval u lídra přeboru bod, ale štěstí v penaltách chybělo

02.5.2018 | 09:33 | Sport

S respektem, ale odhodláním uspět, odjížděli fotbalisté Spartaku Příbram k utkání 23. kola krajského přeboru. Tentokrát nabrali směr Horky nad Jizerou, kde místní FC je lídrem krajského přeboru. Spartak podal velmi solidní výkon, aby nakonec uhrál bezbrankovou remízu. Bohužel penaltový rozstřel mu už nevyšel.
Trenér Zárybnický musel postrádat v základní sestavě Ševra a Bábíčka, a tak dal příležitost mladým. Přesto byl před utkáním naladěn optimismem. Sílu svého týmu zná velmi dobře, a tak chtěl v Horkách bodovat. A nakonec mohl být spokojen. Od úvodních minut byli jeho svěřenci vyrovnaným soupeřem a i když Horky měly šance, Spartak nezůstával pozadu. A i když nakonec góly nepadly, přítomní diváci mohli být spokojeni. Celý zápas se hrálo slušně, k vidění byl pohledný fotbal, který mnohdy převyšoval úroveň krajského přeboru. „Byla to reklama na fotbal,“ pochvaloval si kouč Spartaku Marek Zárybnický, který přiznal, že to byl zápas obou brankářů, kteří dokázali likvidovat i vyložené šance. Po bezbrankové remíze tak utkání muselo jít do penaltového rozstřelu. V něm byly úspěšnější Horky, které proměnily čtyři a připsaly si tak druhý bod. Spartak zůstal jen u třech proměněných penaltách.

FC Horky n. Jiz. – Spartak Příbram 1:0 po penaltách
Rozhodčí:
Hes. ŽK: Kohout, Šťastný – Antonín Rampa, Červeňák, Matěj. Rampa. Poločas: 0:0. Penalty: 4:3.

Ostatní výsledky 23. kola krajského přeboru: Kutná Hora – Klíčany 4:0 (0:0), Slaný – Nové Strašecí 6:3 (4:1), Libiš – Rejšice 2:1 (1:1),   Nespeky – Poříčí n. Sáz. 1:5 (0:1), Poříčany – Beroun 1:4 (0:1), Lhota – Hvozdnice 2:1 po pen. (1:1), Semice –  Tuchlovice 3:0 (1:0).

1. Horky n. Jiz.                      23  16  2  1    4  56:22  53
  2. Poříčí n. Sáz.                    23  15  3  2    3  53:27  53
  3. Sokol Libiš                       23  14  1  2    6  54:31  46
  4. Lhota                                 23  13  1  2    7  53:31  43
  5. Beroun                              23  14  0  0    9  50:41  42

6. Sp. Příbram                    23  11  2  3    7  54:35  40

7. Slaný                                 23    9  2  3    9  39:36  34
  8. Klíčany                              23  10  1  2  10  41:42  34