Spartak se dočkal postupu. Podlesí zakončilo sezonu 11 brankami

23.6.2017 | 08:14 | Sport

Jasno o postupujícím do krajského přeboru mělo přinést v I. A třídě až poslední kolo. Postup měli v rukou především fotbalisté Spartaku Příbram, kteří hostili Všenorský SK a kteří během jara předváděli spanilou jízdu. Tu nakonec završili postupem, když si doma poradili i se Všenory, které zdolali 2:0. Přesto se Spartak nevyvaroval momentů nervozity, čehož Všenory dokázaly často využívat k ohrožení příbramské branky. Nakonec se ještě v prvním poločase Spartak vedení dočkal, když se v 41. minutě trefil Mora. Ovšem ve druhém poločase se Spartak potýkal s trápením v koncovce a mohl soupeři jen děkovat, že dvě tutovky nevyužil. A tak jistotu postupu přinesla až 90. minuta, kdy soupeř při útoku Matějky přehnal svoji agresivitu ve vápně a Suchý pokutovým kopem zajistili v posledním utkání vítězství. Krajský přebor se tak po roce dočká opět zástupce Příbramska.
Výhodu domácího prostředí mělo i druhé Mongeo Podlesí, které několik kol v I. A třídě vládlo. Jeho posledním soupeřem byly 14. Jedomělice a celý zápas se hrálo v režii domácího Podlesí. To už v 9. minutě vedlo 2:0 a ve střelecké kanonádě pokračovalo až do konce utkání. Celkem nastřílelo soupeři 11 branek, když střelecky vládl exligista Slepička, který zaznamenal pět branek. Jen o dvě méně vstřelil Kuba. Podlesí si tak definitivně pojistilo druhé místo.
Spokojenost a důstojné loučení se sezonou zaznamenali i borci SK Nový Knín. Ti se vydali do nedalekých Hostomic, jejichž sestup byl už zpečetěn před utkáním. Nový Knín si vedl skvěle, vedl 1:0 a v 58. minutě dokonce 3:1. Hostomice ale dokázaly aspoň vyrovnat a vynutit si penaltový rozstřel. Ten byl dramatický až do osmé série, ve které domácí neuspěli, zatímco Nový Knín ano a připsal si i druhý bod.

Spartak Příbram – Všenorský SK 2:0
Branky:
41. Mora, 90. Suchý. Rozhodčí: Holakovská. ŽK: Matějka – Seidler, Drážný, Čermák. Poločas: 1:0.

Mongeo Podlesí – Sokol Jedomělice 11:0
Branky:
57., 60., 68., 75. a 80. Slepička, 4., 72. a 85. Kuba, 9. Drašnar, 37. Rieger, 78. Černý. Rozhodčí: Chovanec. ŽK: Vicenec, Horák. Poločas: 3:0.

SK Hostomice – SK Nový Knín 3:4 po penaltách
Branky:
41. a 65. Bábíček, 77. Štyler – 15. a 47. Slezák, 58. Petřík. Rozhodčí: Filip. ŽK: Rybák, Hájek, Šebek, Štyler, Kubišta – Lomoz, Svárovský. ČK: Lomoz. Poločas: 1:1. Penalty: 7:8.

Ostatní výsledky 30. kola: Votice – Zavidov 2:1 (1:1), Nespeky – Mníšek pod Brdy 4:1 (1:0), Vestec – Klecany 5:2 (2:0), Jesenice – Vraný 4:7 (1:2), Černolice – Cerhovice 1:3 (1:2).

1. Spartak Příbram                        30  18  4  2    6  68:35    64
  2. Mongeo Podlesí                        30  16  6  1    7  91:42    61

3. Nespeky                                      30  16  4  2    8  47:36    58
  4. Votice                                          30  16  1  4    9  71:51    54
  5. Všenory                                       30  16  2  2  10  71:61    54
  6. Černolice                                     30  15  4  1  10  74:67    54
  7. Klecany                                       30  12  5  2  11  62:57    48
  8. Cerhovice                                    30  13  1  5  11  57:48   46
  9. Vestec                                         30  13  1  4  12  56:52    45
10. Vraný                                          30  13  1  1  15  82:78    42
11. Zavidov                                       30  13  1  1  15  59:57    42

12. SK Nový Knín                           30  10  2  5  13  49:61    39
13. Mníšek p. Brdy                           30    9  4  2  15  41:50    37
14. Jedomělice                                 30  10  1  1  18  47:81    33
15. Hostomice                                  30    7  1  6  16  54:79    29
16. Jesenice                                     30    3  2  1  24  36:110  14