Spartak si k druhému bodu znovu pomohl penaltami

08.5.2018 | 12:25 | Sport

Fotbalisté Spartaku Příbram hostili soupeře ze Semic, které mají především záchranářské starosti. Snad i proto se čekal tříbodový zisk. Jenže nakonec musel Spartak zachraňovat remízu a druhý bod vydolovat v penaltovém rozstřelu.
K tříbodovému zisku Spartak přizpůsobil i svoji hru. Celé utkání byl lepší, dravější, lépe kombinoval a měl i více šancí. Za stavu 0:0 však neproměnil pokutový kop, semický brankář Štrupl penaltu chytil. Poté měl Spartak stoprocentní šanci jít do vedení, ale ani toho nedokázal využít, a tak přišel trest v podobě inkasovaného gólu, když v 70. minutě se prosadil hostující Cáska. V týmu Spartaku se začalo zvonit na poplach, který vyslyšel v 79. minutě Bábíček. Jenže do konce utkání už Spartak vedení na svoji stranu nestrhl, a tak už pošesté musel Spartak bojovat o druhý bod v penaltovém rozstřelu. V něm byl stoprocentní, zatímco Semice byly jednou neúspěšné.

Spartak Příbram – AFK Sokol Semice 2:1 po penaltách
Branky:
79. Bábíček – 70. Cáska. Rozhodčí: Kinčl. ŽK: Ševr, Antonín Rampa, Suchý – Dudla. Poločas: 0:0. Penalty: 5:4.

Ostatní výsledky 24. kola krajského přeboru: Klíčany – Lhota 4:3 (1:2), Nové Strašecí – Libiš 3:2 (1:1), Hvozdnice – Poříčany 5:3 (2:2), Rejšice – Nespeky 3:4 (1:2), Tuchlovice – Kutná Hora 2:0 (1:0), Beroun – Slaný 4:0 (2:0), Poříčí n. Sáz. – Horky n. Jiz. 1:0 (0:0).

1. Poříčí n. Sáz.                      24  16  3  2    3  54:27  56
  2. Horky n. Jiz.                        24  16  2  1    5  56:23  53
  3. Sokol Libiš                         24  14  1  2    7  56:34  46
  4. Beroun                                24  15  0  0    9  54:41  45
  5. Lhota                                   24  13  1  2    8  56:35  43

6. Sp. Příbram                      24  11  3  3    7  55:36  42

7. Klíčany                                24  11  1  2  10  45:45  37
  8. Nespeky                             24  10  2  2  10  35:43  36