Spartak vedl už 2:0, přesto dosáhl pouze na jeden bod

14.11.2017 | 11:02 | Sport

Předposlední podzimní kolo fotbalového krajského přeboru bylo pro Spartak Příbram a Sokol Libiš hodně dramatické. Právě tyto dva týmy se střetly v Příbrami, kde domácí Spartak už vedl 2:0. Přesto se Libiš dokázala vzchopit a nejen vyrovnat, ale dokonce vydolovala i druhý bod v penaltovém rozstřelu.
Spartak Příbram, znovu dokazoval, že v krajském přeboru není náhodou. Už v prvním poločase měl tři gólové šance, dokonce libišský Novotný vykopával míč z brankové čáry. Góly ale v prvním poločase nepadaly. Po přestávce příbramský tým nepolevil, dokonce už ve 46. minutě šel díky Morovi do vedení. V tlaku neustal, ale stejně na tom dobře byla fotbalově i fyzicky Libiš. Jenže v 82. minutě přidal Spartak druhý gól a už se začal těšit na další tři body. Ovšem Libiš znovu předvedla, že má v sobě bojovného ducha. Už o tři minuty později Novotný ze standardky snížil na 2:1 a v 90. minutě Šenkeřík vyrovnal a zápas poslal do penalt. Ani ty se neobešly bez drama. Osm sérií nerozhodlo, o to se postarala až ta devátá. Zatímco v ní Spartak neuspěl, Libiš ji proměnila a vydolovala tak druhý bod.
„Neuhlídali jsme dvě situace. Pár lidí mi po utkání vyčítalo, že jsme třikrát střídali, ale dvě střídání byla vynucená. Navíc – naši mlaďasové na rohy a přímé kopy nechodí, to byla věc zkušenějších hráčů, kteří Libiš bohužel neuhlídali. Na tuto soutěž ale oba týmy sehrály velmi kvalitní zápas, divákům se musel líbit,“ zhodnotil střetnutí Petr Zárybnický, trenér Spartaku Příbram, jehož svěřence čeká v posledním podzimním kole v sobotu Nové Strašecí na jeho půdě.

Spartak Příbram – Sokol Libiš 2:3 po penaltách
Branky:
46. Mora, 82. Matějka – 85. Novotný, 90. Šenkeřík. Rozhodčí: Mrázek, ŽK: Antonín Rampa, Matěj Rampa – Očovan. Poločas: 0:0. Penalty: 8:9.

Ostatní výsledky 14. kola krajského přeboru Klíčany – Beroun 3:1 (1:0), Rejšice – Hvozdnice 2:4 (1:2), Tuchlovice – Nové Strašecí 2:1 po pen. (1:1), Poříčí n. Sáz. –  Slaný 1:0 po pen. (0:0), Nespeky – Poříčany 2:0 (0:0), Horky n. Jiz. – Lhota 4:2 (3:0), Semice – Kutná Hora 2:0 (0:0).

1. Horky n. Jiz.                    14  11  0  1    2  38:12  34
  2. Libiš                                14    0  1  1    3  38:20  30
  3. Poříčí n. Sáz.                  14    7  3  2    2  24:19  29
  4. Lhota                              14    8  0  2    4  31:20  26
  5. Klíčany                           14    7  1  2    4  31:23  25
  6. Beroun                           14    8  0  0    6  30:24  24

7. Sp. Příbram                   14    6  2  1    5  31:23  23

8. Tuchlovice                      14    5  4  0    5  20:24  23