Spartaku Příbram chybí k jistotě prvenství jediný bod. Naděje žije i v Podlesí

16.6.2017 | 11:59 | Sport

Ani předposlední kolo fotbalové I. A Třídy skupiny A definitivně neurčilo, kdo bude postupujícím nováčkem do krajského přeboru. Přesto se postupu znovu nejvíce přiblížil Spartak Příbram, který dokázal vyhrát v Klecanech 2:0. Zápas to byl hodně vyrovnaný ,ale Spartak šel za svým cílem. Byl aktivnější, působil fotbalověji a hned několikrát se pokusil ohrozit branku domácích Klecan. Poprvé se to ale povedlo až v 83. minutě, kdy se trefil Machač. A když o čtyři minuty později Matějka přidal druhý bod, bylo o zisku tří bodů rozhodnuto. Jeho pronásledovatel Mongeo Podlesí měl výhodu domácího prostředí, když mu byl soupeřem Vestec. Jenže ten dokázal Podlesí pořádně potrápit. Třikrát se mu povedlo dostat se do vedení, ale Podlesí vždy dokázalo odpovědět vyrovnávací brankou. Po remíze 3:3 tak o dalším bodu rozhodoval penaltový rozstřel, ve kterém bylo Podlesí přeci jen úspěšnější. Jenže ztrátou jednoho bodu se tak vedoucí Spartak dostal do tříbodového náskoku. Přesto musí v posledním kole doma proti Všenorskému SK uhrát aspoň bod. Jedině ten mu zaručí jistotu postupu. Kdyby Spartak doma prohrál a Podlesí dokázalo doma Jedomělice porazit, došlo by k rovnosti bodů, ale díky vzájemným utkáním by postupovalo Podlesí. A tak až poslední víkendové kolo definitivně určí postupujícího.
Ze zisku tří bodů měl také radost SK Nový Knín, který hostil Černolice. Hosté dlouho vzdorovali, do vedení se dostal Nový Knín až ve 40. minutě. Střelecky při chuti byl Nový Knín až ve druhém poločase, kdy nastřílel čtyři branky a definitivně si tak vybojoval účast v I.A třídě i pro příští sezonu.

TJ Klecany – Spartak Příbram 0:2
Branky:
83. Machač, 87. Matějka. Rozhodčí: Vyhnal. ŽK: Dvořák, Pfeifer, Průcha – 0. Poločas: 0:0.

Mongeo Podlesí – Viktoria Vestec 4:3 po penaltách
Branky:
35. Sedláček, 53. Kuba, 89. Slepička – 15. a 37. Zvěřina, 75. Pták. Rozhodčí: Navrátilová. Bez ŽK. Penalty: 3:1.

SK Nový Knín – SK Černolice 5:1
Branky:
40. Vostrý, 47. Stočes, 57. Slezák, 64. Kozohorský, 73. Pouček – 62. Souček. Rozhodčí: Kubečka. ŽK: Vostrý, Sekýt – Kaláb, Šmucler. Poločas: 1:0.

Ostatní výsledky 29. kola I. A třídy skupiny A: Všenorský SK – Jesenice 7:3 (2:0), Mníšek p. Brdy – Votice 0:4 (0:3), Cerhovice –  Nespeky 1:2 po penaltách (1:0), Vraný – Hostomice 5:9 (0:5), Zavidov – Jedomělice 3:1 (1:0).
  1. Spartak Příbram          29  17  4  2    6  66:35    61
  2. Mongeo Podlesí          29  15  6  1    7  80:42    58

3. Nespeky                        29  15  4  2    8  47:37    55
  4. Černolice                       29  15  4  1    9  77:65    54
  5. Všenory                         29  16  2  2    9  71:59    54
  6. Votice                            29  15  1  4    9  69:50    51
  7. Klecany                         29  12  5  2  10  60:52    48
  8. Cerhovice                     29  12  1  5  11  55:52    43