Středočeský kraj chystá další program výměny starých kotlů za nové

12.5.2014 | 17:53 | Regionalní

Středočeský kraj chystá další program výměny starých kotlů za nové

Krajští radní se na svém zasedání v pondělí 12. května 2014 dohodli na pokračování v programu finanční podpory výměny starých kotlů za nové ekologické. Odsouhlasili uzavření dohody s Ministerstvem životního prostředí ČR a Státním fondem životního prostředí ČR (SFŽP) ve výši 80 miliónů korun na poskytnutí dotace v rámci Společného programu na výměnu starých kotlů za nové pro občany Středočeského kraje.

 

„Vzhledem k tomu, že se náš kraj bude podílet na této celkové částce rovnou polovinou, tedy 40 milióny, radní odsouhlasili, že tato částka bude zapracována do krajského rozpočtu pro rok 2015,“ informoval hejtman Středočeského kraje Josef Řihák.

 

Podle náměstka pro oblast životního prostředí a zemědělství Marka Semeráda je zájem lidí o výměnu kotlů stále obrovský. „V rámci první výzvy na výměnu starého kotle na nový ekologický, která proběhla v roce 2013, zájemci vyčerpali během tří dnů celou finanční částku 40 670 000 Kč, která byla na tento program vyčleněna. Uspokojeno bylo 912 podaných žádostí o dotaci,“ připomněl náměstek Semerád.

 

„Předpokládáme, že nová výzva pro čerpání finančních příspěvků na výměnu kotlů bude vyhlášena v září letošního roku. A protože kontrola podaných žádostí trvá zhruba čtyři měsíce, budou moci občané dosáhnout na čerpání těchto peněz až v roce příštím, tedy v roce 2015,“ vysvětlil hejtman Josef Řihák.

Vložil: tv

Reklama

Copyright © 1990-2020 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz