Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

TISKOVÝ MONITOR - čtvrtek, 18. února 2016

18.2.2016 | 23:54 | Ze společnosti

TISKOVÝ MONITOR - čtvrtek, 18. února 2016

Titulní strany hlavních deníků

Deník E15 se věnuje otázkám, které se budou řešit na dnes začínajícím summitu Evropské unie. Mladá fronta DNES informuje o nových poplatcích, které od roku 2018 čekají zájemce o koupi ojetých vozů. Lidové noviny píší o průzkumu Českého olympijského výboru, který poukázal na zhoršující se fyzickou kondici dětí. Deník Právo upozorňuje na špatně nastavené financování škol, které se odvíjí od počtu žáků, a tak jen zřídkakdy dojde k vyloučení problematických studentů. Deník se zabývá zvýšeným počtem návštěvníků lázní, kterým pobyt hradí pojišťovny. 

Zprávy

E15: Až třetině velkých firem hrozí milionové pokuty. Tři čtvrtiny firem nestihly do loňského prosince splnit povinnost, kterou jim ukládá novela zákona o hospodaření s energiemi. Podle ní si měly firmy nechat vypracovat energetický audit, nebo získat certifikát energetického managementu ISO 50001. O dodatečný audit nebo certifikaci ale zažádala jen polovina opozdilců. Zbytek firem vyčkává a riskuje tak pokutu až 5 mil. Kč.

Mf DNES: Statisíce řidičů zaplatí novou daň. Stát od ledna 2018 rozšíří poplatky, které vybírá při nákupu starších ojetých vozů. Nově budou platit poplatek i kupující aut, která byla vyrobena v letech 2001 až 2005. Připlatí si také zákazníci, kteří se rozhodnou pro auto vyrobené do roku 2000. Těm se poplatek zvedne ze 3 tis. Kč na 5 tis. Kč.

E15: Platy v Česku letos porostou jen málo. Průzkum společnosti Hays ukázal, že zvyšování mezd bude v tomto roce v řádu jednotek procent. Plošné zvýšení mezd do 5 % plánuje letos 36 % podniků.

HN: Lidé chtějí víc měnit práci. Letos by mohlo dát výpověď až 77 % zaměstnanců. Průzkum provedla společnost Hays Czech Republic. Hlavním důvodem odchodu zaměstnanců je vidina kariérního postupu či vyšší platy. Česko v současnosti patří k zemím s nejnižší nezaměstnaností v Unii.

E15: Stát chce koupit areál ve Vrběticích. Stát se chystá odkoupit pozemky muničního skladu ve Vrběticích. Záměr schválila vláda. Areál by se podle ministra obrany Martina Stropnického v budoucnu využíval pro výcvik či testování dronů.

E15: Babiš: Ať je letecká záchranka armádní. Ministerstvo obrany převezme v příštím roce všech deset základen letecké záchranné služby. Ministr financí Andrej Babiš proto navrhuje, aby resort zajišťoval i provoz letecké záchranky. O záměru má rozhodnout příští týden vláda.

HN: V Turecku opět zabíjeli teroristé. Ankara se včera stala terčem teroristického útoku. Výbuch nastraženého vozidla s bombou zabil nejméně 28 lidí. Útok byl mířen podle guvernéra hlavního města proti vojenské koloně. Premiér Ahmet Davutoglu kvůli atentátu zrušila cestu na summit EU.

2 Mf DNES: Summit EU: Ukončeme příliv migrantů, až pak řešme kvóty. Dnes začíná dvoudenní summit EU, na kterém se sjedou vrcholní představitelé států Unie. Řešit budou dva současně největší problémy – migrační krizi a setrvání Velké Británie v Unii.

Mf DNES: Islámský stát prodává vězně. Cena: 500 dolarů. Oficiální magazín Islámského státu Dábik nabízí k prodeji zajatce. V posledním čísle jsou ke koupi dva, a to Nor a Číňan. Cena není uvedena, ale běžně se zajatci Islámského státu prodávají za 500 dolarů. Když je částka složena, zajatci jsou puštěni na svobodu. Islámský stát se tímto způsobem snaží zlepšit svou stále zoufalejší finanční situaci.

E15: Změny pro mladé lékaře budí rozpaky. Novela, která by měla měnit vzdělávání lékařů, se včera dostala k projednání v Poslanecké sněmovně. Návrh zákona počítá např. se snížením počtu specializačních oborů nebo se zkrácením doby studia. Tyto změny mají vést k růstu počtu lékařů v Česku. Opozice nový návrh kritizuje a upozorňuje, že ve skutečnosti se naopak doba studia některých oborů prodlouží.

HN: Soudy zrychlí mladí právníci. Ministerstvo spravedlnosti uvolnilo peníze na 300 soudních asistentů – právníků, kteří soudcům pomohou s papírováním. Od novinky si soudci slibují zrychlení jejich práce.

LN: Ceny u pump dohoda těžařů nezvýší. Dohoda Ruska, Saúdské Arábie, Venezuely a Kataru o zmrazení těžby ropy na lednové hodnoty neovlivní cenu této suroviny. Zlevňování pohonných hmot dále pokračuje.

Právo: Školy násilníky nevyhazují, jsou placeny podle počtu žáků. Případ šikany v pražské střední škole Na Třebešíně upozornil na systémový problém, se kterým se firmy potýkají. Školy totiž jsou financovány podle počtu studentů, a proto jen zřídkakdy přistupují k vylučování problémových žáků.

LN: Kondice dětí? Katastrofa. Fyzická zdatnost českých dětí se výrazně zhoršuje. Ukázal to průzkum Českého olympijského výboru, který porovnával sportovní výsledky 90 tis. dětí od 7 do 16 let v letech 1997 až 2007 a 2014. Nedostatek pohybu u dětí vede podle předsedkyně Sdružení praktických lékařů Ilony Hülleové k vadnému držení těla, ochablému svalstvu či plochým nohám.

Právo: Číňané loni v Česku utráceli nejvíc peněz z návštěvníků mimo EU. Číňané v loňském roce předběhli Rusy, co se výše útraty v Česku týče. Vedou tak žebříček turistů ze zemí mimo Evropskou unii, který sestavila společnosti Global Blue. Podíl Číňanů na útratách turistů mimo občany Evropské unie v tuzemsku stoupl na 25 %.

Deník: Dovolená v Egyptě? Ne, teroristé „zahnali“ Čechy do Středozemí. Češi letos upřednostní dovolenou v Evropě před jinak oblíbenými destinacemi jako je Egypt, Tunisko nebo Turecko. Velký zájem nejen českých turistů je o pobyt v Řecku, Španělsku či Chorvatsku. Někteří hoteliéři již hlásí tzv. stop stav. 

Vložil: mp

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Online kamera - Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz