Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

TISKOVÝ MONITOR - pátek, 8. dubna 2016

08.4.2016 | 21:59 | Ze společnosti

TISKOVÝ MONITOR - pátek, 8. dubna 2016

Titulní strany hlavních deníků

Hospodářské noviny se věnují přezbrojování armády ČR, které umožňuje prodej nevyužitých bitevníků Iráku za 25 mld. Kč. E15 se zabývá ubýváním orné půdy i přes několikanásobné zvýšení poplatku za vynětí z půdního fondu. Lidové noviny píší o zpomalení sta projektů na výstavbu silnic a dálnic. Důvodem je požadavek EU na znovuzískání dokumentu o vlivech na životní prostředí (EIA). Mf DNES přináší statistiku nejvyšších náhrad senátorů na dopravu, telefony či provoz kanceláří. Právo se věnuje splácení dluhu ČSSD.

Zprávy

 
Mf DNES: ODS žene k Ústavnímu soudu Babiše i Hamáčka. Necelé dva měsíce poté, co vláda přes opoziční obstrukce prosadila zákon o elektronické evidenci tržeb, podaly strany ODS a TOP09 u Ústavního soudu stížnost na průběh sněmovní schůze, na níž byl schválen jeden z klíčových zákonů ministra financí Andreje Babiše. Opozice si stěžuje, že 11 jejích poslanců nemohlo ani jednou vystoupit ve třetím čtení zákona k EET.
 
Lidové noviny: Zakázka na EET bude bez soutěže. IBM vyrobí systém k EET za 50 mil. Kč bez výběrového řízení a jako nadstavbu k daňovému systému, který už pro Generální finanční ředitelství společnost zajišťuje. Ředitel Generálního finančního ředitelství zakázku pro IBM obhajuje úsporou nákladů a vyšší efektivností.
 
Právo: Státy mají mít větší volnost u DPH. Evropská komise chce umožnit zemím EU větší autonomii nad stanovením nulových či snížených sazeb DPH. Návrh by měl být součástí celkové reformy daní, kterou chce komise předložit v letošním a příštím roce europarlamentu.
 
Lidové noviny: Nové silnice u ledu, stát nezajistil povolení. Kvůli dokumentu o vlivu stavebních projektů na životní prostředí, tzv. EIA nabere zpoždění na sto projektů výstavby silnic a dálnic v hodnotě 130 mld. Kč. EU požaduje přepracování starých povolení, která byla vystavena ještě před vstupem Česka do EU. Jedná se o projekty, které nebyly dokončeny během dvanácti let od vstupu ČR do EU.
 
E15: Speciál bude kontrolován špatně, míní opozice. Vláda se shodla na novele zákona o státním zastupitelství. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán za ANO se dohodl s koalicí na tom, že na speciální protikorupční zastupitelství bude dohlížet Nejvyšší státní zastupitelství. Opozice to hodnotí jako „pseudokontrolu“.
 
Mf DNES: OKD čeká zestátnění, či krach. Vlastníci a věřitelé těžařské společnosti požadují po vládě spolupráci na záchraně dolů a 17 mld. Kč. Podle deníku se ministr financí Andrej Babiš přiklání k bankrotu OKD, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek pro zestátnění. Pokud do příští středy nebude uzavřena alespoň nezávazná dohoda, hodlá majoritní vlastník Ad Hoc Group poslat společnost NWR do insolvence.
 
Právo: Průmysl v únoru zrychlil růst na 5,6 procenta, maloobchod na 10,5 procenta, stavebnictví zmírnilo propad na 2,3 procenta. Meziroční růst průmyslové produkce zrychlil na 5,6 procenta oproti lednovým 1,3 procenta. Na růstu maloobchodu včetně automobilů se podílely zejména rostoucí útraty v internetových a zásilkových obchodech. Sektor stavebnictví v únoru zpomalil meziroční pokles na 2,3 procenta oproti lednovému propadu o 10,6 procenta. Ke zpomalení nejvíce přispěl růst inženýrských staveb, produkce v pozemním stavitelství opět klesala.
 
2 E15: Zájem o přeměnu orné půdy ve staveniště roste. Vysoké poplatky za vynětí nejlepší orné půdy ze zemědělského fondu příliš neodrazují velké investory. Za posledních pět let poplatky vzrostly až patnáctinásobně, přesto ročně z krajiny mizí průměrně 7 000 hektarů půdy. Ministerstvo zemědělství zvažuje absolutní zákaz takové změny pozemků.
 
Hospodářské noviny: WTO snížila odhad růstu obchodu na 2,8 procenta. Světová obchodní organizace snížila svůj odhad růstu mezinárodního obchodu na 2,8 procenta z původních 3,9 procenta. Podle organizace by se mělo jednat o stejný vývoj jako v minulém roce.
 
E15: Pošta si hledá novou banku. Česká pošta zahájí během jara výběr smluvního partnera pro zajištění finančních služeb. Sama o bankovní licenci usilovat nebude. Smlouva s ČSOB vyprší po roce 2017. Hospodářské noviny: Pivovary loni vyrobily nejvíc piva v historii. Produkce piva byla v Česku loni nejvyšší v historii, meziročně se zvýšila o 2,2 procenta na 20 milionů hektolitrů piva.
 
E15: Nizozemci odmítli Ukrajinu. Asociační dohoda o přidružení Ukrajiny k EU byla Nizozemci zamítnuta ve všeobecném referendu. Celá EU teď očekává, jak s výsledky referenda naloží nizozemská vláda. Ukrajinský prezident Petro Porošensko označil skutečný cíl referenda jako útok na jednotu Evropy.
 
Hospodářské noviny: Uber v Praze zlevňuje, chce se dostat k více lidem. Stále však bojuje s magistrátem. Sanfranciský provozovatel aplikace Uber, která propojuje řidiče s klienty, ode dneška zlevňuje své služby o 13 procent. Aplikaci umožňující spolujízdu v Praze používá 80 tisíc uživatelů.
 
Lidové noviny: Benzin za týden zdražil o 36 haléřů. Pohonné hmoty již několikátý týden v Česku zdražují. Natural 95 od minulé středy zdražil o 36 haléřů na průměrných 27,59 Kč za litr. 

Vložil: mp

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Online kamera - Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz