Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

TISKOVÝ MONITOR - pondělí, 11. dubna 2016

11.4.2016 | 20:36 | Ze společnosti

TISKOVÝ MONITOR - pondělí, 11. dubna 2016

Titulní strany hlavních deníků

 
Deník E15 informuje, že pražské úřady brzdí stavby za desítky miliard korun a investoři velké stavební projekty v Praze vzdávají. Na vině je zpoždění nového územního plánu metropole a zmatky kolem Pražských stavebních předpisů. Hospodářské noviny píší o plánech Ředitelství silnic a dálnic opravit letos rekordní počet úseků dálnice D1. Mladá fronta DNES se zabývá průzkumem společnosti Media, který ukázal, že lidé v řešení uprchlické krize nejvíce věří prezidentu Miloši Zemanovi. Lidové noviny se věnují zřejmě zmutovanému viru příušnic, na který současné očkovací látky nemusí stačit. Deník Právo se zabývá poruchou českého vládního letadla v Malajsii. Deník informuje o rekordním množství uvařeného piva v minulém roce.
 

Zprávy

 
E15: Výběr daní vychází v Česku nejdráž z celé EU. Česko, Slovensko a Německo patří v Evropské unii k zemím, které mají největší náklady na výběr daní. V tuzemsku činí náklady na stokorunu vybranou na daních 1,3 Kč. Naopak nejlevněji se daně vybírají v Polsku a Estonsku, vyplývá z výzkumu EU Office České spořitelny. Nákladnost ovšem ještě nevypovídá o úspěšnosti výběru daní. Například v nejlevnějším Polsku uteče daňové správě více než čtvrtina DPH.

Právo: MF plánuje zavést vyměřování daní plátci. Ministerstvo financí plánuje od roku 2020 zavést tzv. samovyměřování daní. V praxi by to znamenalo, že by se daň stanovovala automaticky podle údajů uvedených plátcem v daňovém přiznání. Pokud plátce daňové přiznání nepodá, daň bude nulová. Opatření by podle resortu měli ocenit především ti, kteří čekají na stanovení nadměrných odpočtů.

HN: Ministerstvo zhoršilo odhad růstu ekonomiky. Ministerstvo financí zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 2,5 % z původních lednových 2,7 %. Důvodem snížení odhadu je horší očekávání vývoje v zahraničí, které bude mít dopad na růst českých exportních trhů.
 
E15: Centrálně nakupovat je složité, zjistil Babiš. Ministr financí Andrej Babiš chce pomocí hromadných nákupů snížit náklady státní správy. Zatím bylo podle ministerstva financí právě díky hromadným nákupům uspořeno 340 mil. Kč. Nyní se čeká, jaké výsledky přinese projekt hromadného nakupování kancelářského papíru pro 6 ministerstev. Jen příprava zadávací dokumentace trvala půl roku. Ministr financí si stěžuje, že práce komplikuje hlavně stávající zákon o zadávání veřejných zakázek.
 
E15: ČEB se nezdařil prodej pohledávek za SSM. Česká exportní banka zrušila tendr na prodej pohledávek za zkrachovalými slovenskými ocelárnami Slovakia Steel Mills v hodnotě 4,6 mld. Kč. Banka je připravena vydat pokyn k prodeji majetku oceláren v rámci konkurzního řízení. Cena bude pravděpodobně výrazně nižší než výše pohledávky.
 
HN: Nová energetická jednička. Z Daniela Křetínského by se podle agentury Reuters měla stát nová energetická jednička ve střední Evropě. Získat by totiž měl německé doly a elektrárny od švédského Vattenfallu.
 
LN: Trestání kartelů brzdí „prokrastinace“. Nad fungováním Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) visí otazníky. Řada trestů za kartely je promlčená a Úřad je kritizován za pomalé rozhodování a personální rošády, které odmítá vysvětlit.
 
2 HN: Českým firmám se v Turecku daří. Země je láká také dotacemi. Turecký trh je podle viceprezidenta HK ČR Bořivoje Mináře pro české exportéry velmi zajímavou příležitostí vzhledem k velikosti tamní ekonomiky a strategické poloze. Velký potenciál vidí zejména pro malé a střední podniky, které by se neměly zajímat jen o Istanbul, ale i o ostatní města jako je Izmir či Gaziantep. Počítat ovšem čeští obchodníci musí s kulturními odlišnostmi, které se při obchodních jednáních v Turecku projevují.

Mf DNES: Roboti místo lidí. Škoda je zkouší u převodovek. Vrchlabská továrna Škody Auto začala používat při výrobě automatické převodovky tzv. kolaborativní roboty. Jedná se o stroje, které dokáží reagovat na to, co se kolem nich děje. Díky tomu nemusí být v izolaci a mohou tak být součástí výrobního procesu spolu se svými lidskými kolegy. Vedení firmy si nové roboty chválí se slovy, že jsou spolehlivější a přesnější než zaměstnanci.
 
HN: Bagry rozkopou čtvrtinu dálnice Praha – Brno. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) hodlá letos opravovat až 60 km dálnice D1 najednou. První vlna prací by podle optimistického scénáře měla začít v srpnu, druhá v říjnu. Plány na opravu dnes představí kolegům z vlády ministr dopravy Dan Ťok. Celkem by letošní rekonstrukce dálnic a železnic měly přijít na 93 mld. Kč.
 
Deník: Pivovary trhly rekordy. Díky pijákům z ciziny. Pivovary v tuzemsku v loňském roce uvařily rekordní množství piva. „Poprvé v historii se vyrobilo pře 20 mil. hl piva,“ uvedl předseda Českého svazu pivovarů a sladoven František Šámal. Poptávku táhl především export, na českém trhu množství vypitého piva stagnuje.
 
Mf DNES: Uprchlíky zvládne Zeman. Nejdůvěryhodnějším politikem, který si dokáže poradit s migrační krizí, je v očích veřejnosti prezident Miloš Zeman, vyplývá z průzkumu společnosti Median. Hlavě státu důvěřuje 52 % Čechů. Za ním skončili Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka.
 
Právo: Chovanec: Policie byla na FAMU zbytečně horlivá, ale zákon neporušila. Během návštěvy prezidenta Číny přišli policisté v civilu do budovy FAMU, aby sundali vlající tibetskou vlajku z údajně bezpečnostních důvodů. Ministr vnitra Milan Chovanec je prohlásil za zbytečně horlivé, zákon ale podle něj neporušili. Jiného názoru je Miroslav Kalousek, který tvrdí, že policie měla centrální zadání, jak se během návštěvy čínského prezidenta chovat.
 
HN: Cílem útoku neměl být Brusel, ale znovu Paříž. Belgická policie zatkla klíčové členy teroristické buňky, která organizovala březnové útoky v Belgii. K těm podle belgické prokuratury vůbec dojít nemělo. Islamisté totiž plánovali opět udeřit v Paříži. Po zatčení jednoho z nich, teroristy Salaha Abdeslama, se ale rozhodli plány změnit a zaútočit
v Bruselu.

Mf DNES: Má se politice v hudbě tleskat? Letošní udílení cen Anděl využila řada umělců ke kritice současné politické situace. Třeba zpěvačka Lenka Dusilová vyjádřila svůj odmítavý postoj k prezidentu Miloši Zemanovi a dočkala se podpory od uměleckých kolegů. Kontroverze způsobila také kapela Kabát, která zpochybnila vítězství kapely Kryštof v kategorii Nejprodávanější album roku.

Vložil: mp

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Online kamera - Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz