Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

TISKOVÝ MONITOR - pondělí, 15. února 2016

17.2.2016 | 21:45 | Ze společnosti

TISKOVÝ MONITOR - pondělí, 15. února 2016

Titulní strany hlavních deníků

Hospodářské noviny informují o očekávaném zvýšení prodejů nemovitostí, které by letos mohly vzrůst o 200 mil. eur. Deník E15 se věnuje zakázce na transportéry Pandur, které Česko vyjdou pravděpodobně dráž, než se předpokládalo. Deník Právo píše o nelehkém rozhodování rodičů i pedagogů, zda umístit dítě do běžné, nebo zvláštní školy. Mladá fronta DNES se zabývá nejasnými informacemi kolem Čechů unesených v Libanonu. Lidové noviny informují, že O2 Sport, placený sportovní kanál O2 TV, diváky nepřilákal. Deník přináší přehled kvality olejů.

Zprávy

HN: Země bývalé Jugoslávie jsou velmi rozdílné, ale pro export atraktivní. Srbsko je pro české podnikatele nejzajímavější zemí západního Balkánu, tvrdí viceprezident Hospodářské komory ČR Bořivoj Minář. Česká vláda zařadila Srbsko mezi 12 zemí, kterým dala do roku 2020 exportní prioritu. Lákavé je Srbsko pro české podnikatele třeba kvůli dohodám o volném obchodu, které země uzavřela nejen s EU, ale i s Ruskem, Běloruskem a Kazachstánem. Do vybraných zemí bývalé Jugoslávie zamířila minulý týden i podnikatelská mise HK ČR, která doprovázela ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka. Více zde.

HN: ČNB varuje před vznikem bubliny na realitním trhu. Česká národní banka varuje před přehřátím realitního trhu. V době, kdy rostou ceny realit, si lidé berou úvěry na nákup rodinných domů a bytů. Věří totiž, že cena nemovitostí poroste dál a tudíž dojde ke zhodnocení peněz, které do nemovitostí investovali. Roli hrají také nízké úrokové sazby, a tím i levné hypotéky. Pokud by ale došlo například ke zvýšení úrokových sazeb, hrozilo by, že by dlužníci nebyli schopni hypotéky splácet.

HN: Levné peníze zahřívají trh realit. Prodej nemovitostí v Česku podle největších poradenských kanceláří tento rok poroste, a to minimálně o 200 mil. eur. Dušan Šťastník ze společnosti JLL navíc dodává, že se letos zvýší počet prodaných nemovitostí, které mají jednotlivě hodnotu více než 100 mil. eur. Loni se obchodovaly nemovitosti zhruba
za 2,5 mld. eur.

E15: Růst cen zrychlil na 0,6 procenta. Vzestup spotřebitelských cen v lednu meziročně zrychlil na 0,6 %, uvedl Český statistický úřad.

HN: Státní dluh mírně stoupl, každý Čech dluží 150 tisíc. Státní dluh loni stoupl o 9,3 mld. Kč na 1,673 bil. Kč. Na každého Čecha tak teoreticky připadá dluh 159 tis. Kč.

HN: Armáda dostane novou datovou síť za miliony. Ministerstvo obrany chce pro vojáky vybudovat novou datovou síť, která bude odolná proti kybernetickým útokům. Nahradila by tak současnou Celoarmádní datovou síť. První etapa zakázky vyjde na 227 mil. Kč.

2 E15: Poslanci kvůli EET porušili jednací řád. Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová připustila, že koalice při projednávání zákona o elektronické evidenci tržeb porušila zákon. Opozice se chystá podat návrh ústavnímu soudu na zrušení zákona.

E15: Obrana chce další pandury. Musí připlatit. Zakázka na 20 transportérů Pandur pro spojaře a velitele bude dražší, než se očekávalo. Připlatit bude třeba 500 až 600 mil. Kč. Ministerstvo obrany považuje za předčasné komentovat cenu.

Mf DNES: Špióni oklamali vládu. Nejasnosti se objevují kolem důvodu cesty zpravodajce Martina Psíka, který jel do Libanonu údajně proto, aby získal informace o uneseném kuchaři. Členové krizového štábu jsou přesvědčeni, že důvod cesty byl jiný. Mf DNES požádala o vyjádření ministra obrany Martina Stropnického, který ale na výzvu vůbec neodpověděl.

LN: Česká CIA. Vnitro sepisuje zákon o rozvědce. Ministerstvo vnitra podle informací Lidových novin připravuje návrh zákona, podle kterého by civilní rozvědka měla větší pravomoci. O detailech zákona ale zatím ministerstvo nechce mluvit.

HN: Prodeje aut na zemní plyn klesají. Byznys ale palivu dál věří. Boom zemního plynu v dopravě se navzdory velkým očekáváním nekoná. Přestože v Česku je už 110 veřejných plnících stanic, klesající cena nafty láká spotřebitele spíše ke koupi aut s benzínovými motory. Nyní tvoří zemní plyn necelých 0,5 % celkové spotřeby paliv v Česku.

Právo: Majetek za milión má 62 % domácností. Majetek v hodnotě přes milión Kč má 62 % českých domácností, naopak zhruba milión lidí je v Česku ohrožen chudobou. Za relativně chudého je považován člověk, který má důchod pod 10 tis. měsíčně. V Česku jsou nejvíce ohroženou skupinou ženy v důchodu.

LN: Vznik „českého Amazonu“ je ohrožen. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) by měl tento týden rozhodnout o spojení nákupního portálu Mall.cz a online srovnávače Heureka.cz pod skupinu Rockaway. Konkurenti se obávají, že by mohlo dojít k ovlivňování cen a zneužívání citlivých údajů, které o internetových obchodech má
Heureka. Posílají tak námitky ÚOHS, který se k nim ale odmítá vyjadřovat.

HN: Roste pravděpodobnost, že USA letos sklouznou do recese, varují burzovní analytici. Předpovědi společnosti Cornestone Macro varují USA před hrozící recesí. Společnost ke svým závěrům dospěla po analýze finančních trhů.

HN: Nejrychlejší mobilní připojení na světě bude v Texasu. Firma AT&T zde začne letos zkoušet 5G síť. Americká telekomunikační síť AT&T letos jako první na světě spustí zkušební provoz mobilní sítě páté generace. Novinku vyzkouší v texaském Austinu a slibuje si od ní větší a rychlejší přenos dat. Datová rychlost by měla dosáhnout rychlosti až 1GB za sekundu.

LN: Odešel Havlův hradní architekt. V sobotu ve věku 66 let zemřel český architekt, výtvarník a designér Bořek Šípek. Byl hradním architektem Václava Havla.

Vložil: mp

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Online kamera - Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz