Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

TISKOVÝ MONITOR - pondělí, 4. dubna 2016

05.4.2016 | 09:00 | Ze společnosti

TISKOVÝ MONITOR - pondělí, 4. dubna 2016

Titulní strany hlavních deníků

 
Hospodářské noviny se zabývají expanzí české Sazky do Německa. Ta se zajímá o jednu z největších německých sázkových kanceláří Tipico, která má roční obrat 70 mld. Kč, tedy dvojnásobek celého českého sázkového trhu. Lidové noviny se věnují sázkám a hazardu na internetu. E15 píše o novele insolvenčního zákona, se kterou má vzniknout elektronický systém pro lepší odhalení nelegálních praktik okolo zbankrotovaných firem. Mf DNES se zabývá 25 iráckými uprchlíky, kteří požádali v Česku o azyl a o víkendu se z Vysočiny vydali do Německa. Právo se věnuje vyšetřováním protikorupčního útvaru policie v kauze finančníka Petra Sisáka a advokáta Iva Haly. Deník se zabývá možnostmi zadržením vody v krajině.

Zprávy

Právo: Většina firem umožní práci z domova. Až 66 procent zaměstnavatelů je ochotna povolit zaměstnancům, u kterých je to z povahy jejich práce možné, pracovat z domova. Plynulost práce ve formě tzv. homeoffice dokonce podporují zaváděním nejmodernějších technologií. Ukázal to průzkum PwC, ve kterém bylo osloveno 100 šéfů
nejvýznamnějších českých firem. S chystanou novelou zákoníku práce, která homeoffice uzákoňuje, není ale spokojená Hospodářská komora ČR.

Hospodářské noviny: Sazka má chuť na Německo. Společnost Sazka by chtěla podle informací HN do skupiny zapojit jednu z největších německých sazkových kanceláří Tipico. Velkou evropskou loterijní společnost se miliardáři Karel Komárek a Jiří Šmejc snaží zároveň rozšířit spoluprovozováním italské Lotto. V současnosti skupinu krom české Sazky tvoří třeba i řecký loterijní monopol OPAP.

Právo: Úprk živnostníků. V loňském roce vyhlásilo osobní bankrot desetkrát více fyzických osob podnikatelů než v roce 2011. Za posledních pět let osobní insolvenci vyhlásilo 25 tisíc podnikatelů.

Týden: Chaos v zákonech: vyhozených 500 miliard ročně. Časté změny zákonů, vyhlášek a novely stojí české podnikatele nejen čas, ale i peníze. Jen pravidla účetnictví se od roku 2000 měnila 250krát. Podle Hospodářské komory ČR stojí české podnikatele časté změny a jejich zapracovávání do procesu kolem dvanácti procent HDP, což je okolo 500 mld. Kč.

Lidové noviny: Panamský skandál zasáhl Česko. Mezinárodní konsorcium novinářů zveřejnilo přes jedenáct miliónů dokumentů odkrývajících anonymizaci majetku světových elit v tzv. offshorových firmách. Interní komunikaci Mossack Fonseca, čtvrté největší světové firmy, která zakládá takové podnikové struktury, zaslal anonymní zdroj
německému listu Süddeutsche Zeitung.

Lidové noviny: Stát poskytne firmám záruky 10 miliard. Pro malé a střední podniky bude pro příští roky snazší dosáhnout na úvěry pro rozvoj podnikání, slibuje MPO. Stát místo dotací bude častěji poskytovat bezúročné či státem garantované komerční úvěry. Od června tohoto roku začíná první program s názvem Expanze.

2 Hospodářské noviny: Český vývoz do USA stoupl o 13,6 procenta. Vývoz do USA meziročně stoupl o 13,6 procenta na 91,8 mld. Kč. Podíl vývozu do USA tvořil 2,4 procenta a byl tak v loňském roce větší než např. do Ruska nebo Číny. Uvádí to Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

E15: Stát zrychlí akce proti čachrům s insolvencí. Ministerstvo financí připravilo z analýzy 50 podezřelých konkurzů elektronický systém, který bude automaticky nahlašovat insolvenční machinace. Díky němu bude možné např. rychlejší zavedení odposlechů.

E15: České akcie letos dají lepší dividendy. Investoři za české akcie letos zinkasují necelých 48,5 mld. Kč, což je o deset procent více než loni. Není to však způsobeno zisky firem, ale nízkým počtem akvizičních a investičních příležitostí, vysvětluje analytik Komerční banky Josef Němý. Momentálně se Pražská burza stává druhou nejziskovější
v Evropě.

Hospodářské noviny: Saúdové chystají největší státní fond na světě. Saúdská Arábie plánuje ze svého investičního fondu vytvořit největší státní fond na světě, který by měl v budoucnosti kontrolovat majetek v hodnotě vyšší než 2 bil. $. Jeho cílem bude pomoci domácí ekonomice odklonit se v orientaci od ropného průmyslu.

E15: ČSSD si vezme úvěr a bude šetřit. Strana zvažuje úsporná opatření v souvislosti s uhrazením 337 mil. Kč Zdeňku Altnerovi, se kterým prohrála soudní spor v kauze Lidový dům. V předvolební kampani plánuje využít více internet místo billboardů nebo zeštíhlení stranického aparátu.

E15: Aeroholding převádí akcie Českých aerolinií. Aeroholding převede celý svůj podíl (19,7 %) v ČSA na státní firmu Prisko. Podle E15 lze převedení podílu vnímat jako první krok k prodeji do soukromého sektoru a tedy definitivního odstátnění.

E15: Czechoslovak Group koupila firmu Retia. Skupina Czechoslovak Group podnikatele Jaroslava Strnada koupila stoprocentní podíl pardubické společnosti Retia, která se zabývá radarovou a vojenskou technikou. Skupině má nákup společnosti pomoci s expanzí.

Hospodářské noviny: Tatra se majitelům vyplácí. Třetí rok od změny majitele kopřivnického výrobce nákladních automobilů novým majitelům Jaroslavu Strnadovi a Renému Materovi vydělal víc, než za kolik společnost v roce 2013 kupovali. V roce 2015 společnost Tatra Trucks měla tržby 3,7 mld. Kč a čistý zisk 390 mil. Kč. Začala ve větším nabírat nové zaměstnance a plánuje další růst a investice.

E15: Filmaři dostanou rekordní podporu. Státní fond kinematografie poskytne rekordních 272 mil. Kč na tvorbu a vývoj nových filmů. Je to především kvůli jednorázové dotaci ze státního rozpočtu 180 mil. Kč. Podle novely zákona o audiovizi by měla být podpora ze státního rozpočtu pravidelná.

Vložil: mp

Reklama

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz