Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

TISKOVÝ MONITOR - pondělí, 7. března 2016

07.3.2016 | 22:50 | Ze společnosti

TISKOVÝ MONITOR - pondělí, 7. března 2016

Titulní strany hlavních deníků

 
Hospodářské noviny informují o středečním projednávání změny insolvenčního zákona. Lidové noviny se věnují možným kandidátům na prezidenta ČR, mezi kterými by neměla chybět ani současná hlava státu. Deník E15, Mladá fronta DNES a deník Právo se zabývají výsledky parlamentních voleb na Slovensku. Deník informuje o stále narůstající oblibě menších porodnic.
 

Zprávy

 
HN: Chystá se zákon proti insolvenčním mafiím. Vláda bude ve středu rozhodovat o změně insolvenčního zákona. Ministerstvo spravedlnosti by nově podle pozměněného zákona mělo kontrolovat práci 500 insolvenčních správců, kteří řídí oddlužení. Zákon také rozšiřuje pravomoci a povinnosti konkurzních správců a soudců či ztěžuje možnost „konkurzním mafiím“ odvolat nepohodlného správce.
 
HN: Trápení Babišovy ministryně: schválení nových pravidel pro tendry se posouvá. Poslanci nestihli během pátečního zasedání schválit rozsáhlou novelu zákona o veřejných zakázkách, za kterou stojí ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Poslanci se k novele vrátí znovu ve středu. Toto zpoždění ale může znamenat komplikace vzhledem k tomu, že EU požaduje, aby zákon začal platit nejpozději od 18.4. Pokud Česko lhůtu nesplní, hrozí, že se zbrzdí čerpání dotací. Podobu návrhu zákona dlouhodobě kritizovala HK ČR, podle které zákon mj. stále neřeší soutěžení na cenu nebo identifikaci mimořádně nízké nabídkové ceny.
 
LN: Přínosy TTIP? Česko nemá potuchy. Již čtvrtým rokem se dojednává Transatlantická obchodní dohoda (TTIP) mezi EU a USA a stále není jasné, jaké dopady bude mít na Českou republiku. Konkrétní přínosy měla představit studie Asociace pro mezinárodní otázky, která vyhrála tendr zadaný Ministerstvem průmyslu a obchodu. První verze byla hotová v říjnu, ministerstvo ji ale vrátilo na přepracování. Na opravenou verzi čeká do dneška.
 
LN: Cejch už má 4,5 tisíce firem. Finanční správa na svém webu označila již téměř 4,5 tis. firem za tzv. nespolehlivé plátce DPH. Systém přitom funguje teprve od ledna 2013 a ještě na začátku loňského roku bylo v registru označeno jen 153 podnikatelů a firem.
 
HN: Polsko se stává velkou obchodní křižovatkou východní Evropy. Polsko je třetím nejvýznamnějším trhem pro české exportéry. Přestože Polsko je sousedním státem České republiky, exportéři v zemi narazí na řadu rozdílností. Na příznačnou hrdost polských partnerů a jejich katolické cítění upozorňuje viceprezident HK ČR Bořivoj Minář, který
zvláště chválí dobrou příhraniční spolupráci s Poláky. Také on ale nabádá k určité obezřetnosti. „Je třeba dávat si pozor při jednáních na povýšenost a aroganci, které Poláci nesnášejí,“ říká Minář.
 
LN: Česká exportní republika. Íránská ekonomika láká zahraniční investory, včetně těch českých. Zvýšený zájem je o celý region Středního východu, kam se loni vyvezlo zboží za 68 mld. Kč. Prezident HK ČR Vladimír Dlouhý ale upozorňuje, že jsou tu i jiné, rychle rostoucí trhy. Za příležitost roku označil třeba země jihovýchodní Asie – kromě Číny. Nejvíce českého zboží ale putuje tradičně do evropských zemí.
 
E15: Zeman: Na podpis čeká dvacet dohod s Čínou. Prezident Miloš Zeman pro televizi Prima uvedl, že by Čína mohla v Česku investovat dalších 45 mld. Kč. K podpisu jsou podle jeho slov připraveny dvě desítky obchodních dohod.
 
LN: Zeman plánuje zůstat na Hradě do roku 2023. Prezident Miloš Zeman v sobotu oslavil 3. rok ve funkci a podle slov jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka naznačil opětovnou kandidaturu. Zatím není zcela jasné, kdo bude o místo hlavy státu bojovat proti stávajícímu prezidentu. V médiích se objevují jména prezidenta HK ČR Vladimíra Dlouhého, bývalého náčelníka generálního štábu Petra Pavla, europoslance Jiřího Pospíšila nebo někdejšího prezidenta Václava Klause.
 
Mf DNES: Slovenské volby: hned pět velkých překvapení. Slovenské parlamentní volby skončily bez jasných vítězů. Nejsilnější pozici obhájila levicová strana Roberta Fica Smer-SD, přišla ale o většinu v parlamentu. Výrazný nárůst sympatií zaznamenala ultrapravicová Lidová strana Naše Slovensko Mariána Kotleby, která získala 8 %.
 
HN: GE Money se přejmenuje. Čtvrtá největší česká banka GE Money Bank pracuje na svém přejmenování. Favority jsou zatím názvy Bohemica Bank nebo podobná Bohemia Bank. Přejmenování souvisí s chystaným prodejem banky, o jejímž novém majiteli by se mělo rozhodnout v nejbližších měsících.
 
E15: Do Česka zavítalo 28 milionů cizinců. Počet turistů v Česku loni meziročně vzrostl o 8 % na 27,8 mil. zahraničních návštěvníků. Vysokou návštěvnost táhla především poptávka ze sousedních zemí platících eurem, dále z asijských zemí a USA.
 
HN: Ve Švédsku se platí kartou. Z oběhu mizí hotovost. Platby v hotovosti dnes ve Švédsku netvoří ani 2 % hodnoty všech transakcí. Platební kartou se dá zaplatit všechno, od ovoce na tržišti po časopisy od bezdomovců. Experti národní banky Riskbanken předpokládají, že hotovost by měla ve Švédsku z oběhu vymizet do 30 let.
 
Právo: České lvy ovládly Kobry a užovky. Nejúspěšnějším filmem 23. ročníku výročních cen České filmové a televizní akademie Český lev se stalo drama Kobry a užovky. Proměnilo polovinu z dvanácti nominací včetně sošky za nejlepší film. Prvního Českého lva získala Alena Mihulová, která zvítězila v kategorii ženský herecký výkon v hlavní roli.

Vložil: mp

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Online kamera - Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz