Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

TISKOVÝ MONITOR - pondělí, 8. února 2016

08.2.2016 | 20:19 | Ze společnosti

TISKOVÝ MONITOR - pondělí, 8. února 2016

Titulní strany hlavních deníků


Deník E15 informuje o prodeji pražského obchodního domu Kotva. Hospodářské noviny se věnují zkrachovalé výstavbě sibiřské elektrárny, kterou financovala Česká exportní banka. Deník Právo se zabývá žhářským útokem na dobrovolnické centrum Klinika v Praze. Mladá fronta DNES a Lidové noviny zmiňují tragédii v tyrolských Alpách, při které zahynulo pět českých lyžařů. Deník píše o aktivitách obcí k ochraně klimatu.

 

Zprávy

LN: Část podnikatelů mizí z registru DPH. O více než 4 700 klesl letos v lednu proti konci loňského listopadu počet podnikatelů v kategorii dobrovolných plátců DPH. Řada podnikatelů nebo malých firem se zřejmě rozhodla vyhnout se povinnosti kontrolních hlášení DPH. Skutečné důvody opuštění kategorie dobrovolných plátců ale finanční úřady neevidují.
 

E15: Firmy ignorují povinné úspory energií. Podniky nesplnily pravidla ministerstva průmyslu. Až 75 % z nich nemá tzv. energetický audit, který si měly pořídit do konce roku. Ministerstvo dává firmám poslední šanci, kontroloři totiž začnou chodit až od června.
 

E15: Veřejné finance mají být v roce 2017 vyrovnané. ČNB odhaduje, že bilance veřejných financí by měla být v příštím roce vyrovnaná. Centrální bankéři pro letošek počítají s deficitem 0,5 % HDP a pro loňský rok s 1,3 % HDP. ČNB to sdělila v aktuální Zprávě o inflaci.
 

HN: Evropská unie přispěje na výměnu kotlů v domácnostech až devíti miliardami korun. V příštích 4 letech padne na kotlíkové dotace, které mají očistit vzduch v Česku od popílku a prachu z domácností, celkem 9 mld. Kč z evropských fondů. Jedna domácnost získá nanejvýš dotaci ve výši 150 tis. Kč maximálně na 80 % nákladů na navrhovaný kotel. Ideálně do 5 let tak má z českých domovů zmizet zhruba 100 tis. problémových kotlů, těch je nyní v tuzemsku zhruba 350 tis.
 

Mf DNES: Vláda investovala o 262 miliard méně než předloni. Veřejní investoři v Česku loni vypsali výběrová řízení za 262,1 mld. Kč, meziročně o 15,7 % méně. To je nejnižší hodnota za posledních 5 let. Počet tendrů se snížil o 14,7 % na 7 471. Vyplývá to z nejnovější analýzy společnosti CEEC Research.
 

E15: Spor o dědictví IPB pokračuje. Banka ČSOB vede spor se společností ICEC-Holding, v němž se ICEC domáhá náhrady škody, kterou údajně koncem 90. let způsobila Investiční a poštovní banka (IPB). ČSOB loni
vyčíslila tento spor na 11,8 mld. Kč a nyní je jasné, že tuto škodu bude chtít proplatit po státu v rámci gigantických záruk, které získala při převzetí IPB v roce 2000.
 

Právo: V Česku přibývá seniorů nad 65 let. Ve všech krajích ČR přibývá seniorů. A to i přesto, že se rodí více dětí. Osoby starší než 65 let podle posledních údajů Českého statistického úřadu představují 17,4 % z celkové populace, tedy zhruba 2 mil. lidí.
 

2 LN: ČEZ přišel kvůli Dukovanům o 2,5 mld. Elektrárenská skupina ČEZ přišla kvůli odstavení bloků v jaderné elektrárně Dukovany v loňském roce o 2,5 mld. Kč. Vyřadit musela tři ze čtyř bloků kvůli nutnosti znovu zkontrolovat sváry po pochybení dodavatelů, kteří poskytli nekvalitní rentgenové snímky.
 

E15: Ťok chce sto milionů od leteckých dispečerů. Ministerstvo dopravy dnes požádá vládu o uvolnění 100 mil. Kč ze zisku státního podniku Řízení leteckého provozu. Peníze od leteckých dispečerů by tak měly přetéct do rozpočtu resortu dopravy.
 

HN: Sibiřské miliardy zaplatí stát. Zkrachovalou investici na výstavbu sibiřské elektrárny Poljarnaja nakonec nejspíš zaplatí daňoví poplatníci. Česká exportní banka, která na neúspěšný projekt firmy PSG půjčila 6,8 mld. Kč, chce nyní na pokrytí ztráty státní dotaci 3,8 mld. Kč. Pokud by banka peníze nedostala, neměla by dostatek vlastních financí a ČNB by jí mohla zakázat fungování. To by mohlo ohrozit financování dalších českých investic v zahraničí.
 

E15: České dráhy plánují rekordní emisi bondů. České dráhy mají schválený projekt na vydání dluhopisů v rekordní hodnotě 11 mld. Kč, bondy by se na trh měly dostat do června. Cílem je refinancovat staré dluhy společnosti a zároveň dosáhnout výhodnějších podmínek financování.

Vložil: mp

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Online kamera - Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz