Tochovice v derby oplatily Podlesí podzimní porážku. Nový Knín v komárově nehrál

22.3.2018 | 08:09 | Sport

Tochovice v derby oplatily  Podlesí podzimní porážku. Nový Knín v komárově nehrál
Začátek jarních fotbalových odvet si znovu zahrál s osudem krajské I. A třídy. Z osmi zápasů 17. kola jich bylo šest odloženo – všechny pro nezpůsobilý terén. Stadiony byly znovu zasněžené a pokryté ledem, a tak i zápas Nového Knína v Komárově byl odložen na středu 28. března. Hrál se ale duel Tochovic s Podlesím, tedy okresní derby, které mělo určit, kdo bude po tomto kole na druhém místě.
Tochovice dlužily Podlesí podzimní porážku 2:6, a tak se rozhodly tvrdě na něj zaútočit. A začaly skvěle. K tomu si zapůjčily umělý povrch na 1.FK Příbram. Od prvních minut byly Tochovice aktivnějším týmem. Zezadu dobře kombinovaly a nechaly soupeře běhat.  Dobře pracovala obrana, která míče skvěle rozdávala dopředu. A tak už ve 4. minutě šly Tochovice do vedení, když se hlavou prosadil Filip Ježek. Podlesí se sice postaralo o několik průniků, ale ty nebyly nebezpečné. Naopak těsně před přestávkou zásluhou Jendruščáka a střelce Ježka rozvlnily Tochovice síť Podlesí podruhé.  Ve druhém poločase domácí polevily, navíc aktivnější Podlesí domácím příliš prostoru nedávalo. A tak v 62. minutě vrátil Růžička snížením na 2:1 Podlesí zpět do hry. Jenže naděje Podlesí trvala jen pět minut, když Partika využil svého úniku opět k dvoubrankovému vedení. Naději na vyrovnání vykřesalo Podlesí v 83. minutě, když využilo chyby Tochovic, hráči se soustředili při údajném ofsajdu na rozhodčího, a Podlesí v klidu snížilo na 3:2. Tím se Tochovice připravily o závěrečný klid, zvláště, když domácí gólman musel řešit další tutovku Podlesí. Naštěstí Tochovice těsné vítězství uhájily.

SK Tochovice – Kovohutě Podlesí 3:2
Branky:
4. a 43. Ježek, 67. Partika – 62. Růžek, 83. Červenka. Rozhodčí: Prosr. ŽK: Janů, Červenka. Poločas: 2:0.

Ostatní výsledky 17. kola: Votice – Vestec 2:1 (2:0), ostatní utkání byla pro nezpůsobilý terén odložena.

1. Libušín                            16  13  0  1    2  56:18  40
  2. Tochovice                      16  12  0  2    2  48:30  38
  3. Hřebeč                             16  11  2  0    3  37:22  37
  4. Podlesí                           17  10  2  1    4  45:28  35
  5. Jíloviště                            16  10  0  1    5  36:26  31
  6. Vestec                              17    8  0  2    7  38:30  26
  7. Votice                               17    8  1  0    8  37:33  26
  8. Komárov                          16    6  3  0    7  38:37  24