Tochovice zlomily i Černolice, Podlesí si vyšláplo na Komárov a na body sahal i Nový Knín

12.9.2017 | 19:35 | Sport

Jestliže se v I. A třídě dařilo zástupcům Příbramska pak to bylo o víkendu v pátém kole.
Nejlepší vystoupení znovu předvedly Tochovice, které zlomily odpor ostřílených Černolic. Už ve 14. minutě šly do vedení, ale o pět minut později bylo srovnáno. Do konce poločasu byl k vidění boj o první branky, ale i další začaly padat až po přestávce. Tochovičtí si už ve 48. a 53. minutě zásluhou střel Ivaníka vytvořili dvoubrankový náskok, který Jendruščák v 83. minutě ještě navýšil. Po třetím obdrženém gólu totiž Černolice zcela vypadly ze hry.
Velmi dobrý výkon předvedlo u nováčka v Komárově i Podlesí, které svou aktivní a kombinační hrou šlo už ve 21. minutě do vedení. To domácí vůbec neprobudilo. A když v 61. minutě přidalo Podlesí druhý gól, už plánoval import bodů domů. Jenže na druhý gól Komárov rychle odpověděl a zvýšeným tlakem se snažil o vyrovnání, ale velmi dobrá práce Podlesí v obraně Komárovu už vyrovnat nedovolila.
Velmi dobrý výkon předváděl i Nový Knín u dalšího nováčka v Kosoři. Ten si sice vytvořil tlak, zatímco Nový Knín se snažil využívat především rychlých brejků. Při jedné z takových akcí se dokonce Nový Knín dostal do vedení. Kosoři se do přestávky vyrovnat nepodařilo a dobře hrál Nový Knín i ve druhém poločase. Až v 70. minutě Kosoř vyrovnala, přesto Nový Knín sahal po bodu dál. Dokonce mohl mít i tři, když Moravec šel sám na domácího gólmana. Jeho střela ale byla příliš slabá a golman si s ní poradil. Místo toho přišel trest v 84. minutě, kdy „Ševci“ inkasovali podruhé a zůstali tak bez bodu. To je vrátilo zpět na dno tabulky.

FK Komárov – Kovohutě Podlesí 1:2
Branky:
64. Zítek – 21. Drašnar, 61. Červenka. Rozhodčí: Žaba. ŽK: Martinkovič, Srp – Kuba, Straka, Jiránek, Vojtíšek. ČK: Jiránek. Poločas: 0:1.

SK Tochovice – SK Černolice 4:1
Branky:
14. Císař, 48. a 53. Jiří Ivaník, 83. Jendruščák – 19. Šilhavý. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: Pavel Ivaník – Homola, Kocmánek, Kocián. Poločas: 1:1.

FK Kosoř – SK Nový Knín 2:1
Branky:
70. a 86. Hejret – 28. Vostrý. Rozhodčí: Prosr. ŽK: Hrubý – Moravec, Vlasák, Vostrý. Poločas: 0:1.

Ostatní výsledky 5. kola I. A třídy A: Hřebeč – Vestec 1:0 (0:0), Libušín – Klecany 3:0 (1:0), Mníšek p. Brdy –  Zavidov 2:1 (0:1), Votice – Jílové 3:1 (1:0), Cerhovice – Jíloviště 0:1 (0:1).

1. Libušín                                 5  5  0  0  0  22:4    15
  2. Hřebeč                                5  4  1  0  0  12:5    14
  3. Votice                                  5  4  0  0  1  14:8    12

4. SK Tochovice                  5  4  0  0  1  13:9    12
  5. Kovohutě Podlesí          5  3  0  1  1  13:10  10

6. Vestec                                5  3  0  0  2  14:10     9
  7. Komárov                            5  1  2  0  2  11:12     7
  8. Mníšek p. Brdy                  5  2  0  1  2    7:9       7