Tři body přivezla ze hřiště nováčka Dobříš, Sedlčany už tak úspěšné nebyly

20.11.2017 | 12:58 | Sport

K posledním zápasům podzimu zajížděli oba zástupci Příbramska na hřiště nováčků divize A. Body ale přivezla jen Dobříš, která se tak vyhoupla až na čtvrté místo divize A, kde i přezimuje.
Jejím soupeřem byla domácí Soběslav, kde Dobříš začala velmi aktivně. Už v 6. minutě si vynutila ve vápně soupeře faul a Krůta nařízenou penaltu proměnil. Domácí ale usilovali o rychlé vyrovnání a povedlo se jim to už ve 14. minutě. Jenže to Dobříš na kolena nesrazilo. Stále působila aktivněji i fotbalověji a ve 26. minutě kanonýr Maryška vrátil Dobříši vedení. V tlaku pokračovala i po této brance, ale už se neprosadila. Stejně jako domácí, kteří naráželi na nepropustnou obranu Dobříše.
O bodový zisk se chtěly pokusit i Sedlčany, jenže jejich soupeř v Březové byl podstatně houževnatější. Po půl hodině hry si vynutil i vedoucí gól. Jenže Sedlčany to nezlomilo. Do přestávky sice gól nedaly, ale v 56. minutě Senft vyrovnání zařídil. Z vedení se ale neradovaly dlouho. V 62. minutě domácí šly znovu do vedení, ovšem už o čtyři minuty později Repetný znovu vyrovnal. Definitivní zlom přišel v 79. a 80. minutě, kdy Sedlčany dvakrát inkasovaly a na srovnání už měly málo štěstí i času.

Spartak Soběslav – MFK Dobříš 1:2
Branky:
14. Vaněk – 6. Krůta, 26. Maryška. Rozhodčí: Pálek. ŽK: Podráský, Suchan – Šrain, Krůta, Rychlík. Poločas: 1:2.

Olympie Březová – Tatran Sedlčany 4:2
Branky:
29. Krlička, 62. Vaněček, 79. Šellong, 80. Martinec – 56. Senft, 66. Repetný. Rozhodčí: Baum. ŽK: Krlička, Štrunc – Hofman. Poločas: 1:0.

Ostatní výsledky 15. kola divize A: Aritma Praha – Klatovy 2:1 (1:0), Roudné – Mariánské Lázně 1:2 po pen. (1:1), Český Krumlov – Hořovicko 3:1 (1:0), Přeštice – SK Rakovník 1:0 (1:0), Petřín Plzeň – Jankov 3:0 (0:0), Doubravka – Karlovy Vary 3:4 po pen. (1:2).

1. Karlovy Vary                           15  10  2  1  2  45:17  35
  2. Březová                                  15    8  0  2  5  36:31  26
  3. Mariánské Lázně                    15    7  2  1  5  30:26  26

4. MFK Dobříš                           15    8  1  0  6  28:26  26

5. Rakovník                                14    7  1  2  4  33:21  25
  6. Aritma Praha                          15    6  2  3  4  28:19  25

7. Tn Sedlčany                         15    5  5  0  5  28:26  25

8. Roudné                                  14    5  2  2  5  16:24  21