Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

V Jincích dokončují opravu silnic

07.5.2014 | 10:55 | Regionalní

V Jincích dokončují opravu silnic

Městys Jince získal dotaci z Regionálního operačního programu regionu Střední Čechy na projekt s názvem „Rekonstrukce důležitých místních komunikací“. Opravy se týkaly důležitých komunikací, které napojují lokality hospodářského rozvoje na regionální silniční síť a to především na hlavní silniční tah v Jincích na komunikaci II/118. Cílem projektu bylo zlepšení dopravní obslužnosti důležitých lokalit, kde se nacházejí podnikatelské objekty i objekty zabezpečující veřejné služby pro místní obyvatele i podnikatelé.

Ze silnic zmizely především výtluky, došlo ke snížení prašnosti i hladiny hluku. Rekonstrukce by podle radnice měla také přispět ke zlepšení bezpečnosti silničního provozu v obci. Vedení obce si od oprav slibuje především vyšší bezpečnost a plynulost dopravy, ale i celkově lepší stav životního prostředí v Jincích. Celkové náklady na opravu místních komunikací se vyšplhaly na 5 743 926 Kč, z toho částka 1 248 828 korun jsou plánované nezpůsobilé výdaje projektu a 4 495 097 Kč jsou  celkové plánované způsobilé výdaje projektu.

Vložil: tv

Reklama

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz