Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

V neděli ovládnou divadlo a jeho okolí děti

23.5.2014 | 23:43 | Kultura

V neděli ovládnou divadlo a jeho okolí děti
Už po sedmé bude poslední květnovou neděli patřit příbramské divadlo dětem. Děti zaplní nejen obě divadelní scény, ale i kino, estrádní sál a celé okolí kulturního domu. Zaměstnanci divadla pro malé návštěvníky připravili plno soutěží, pohádek, muziky, chybět nebudou ani tradiční průvodci celým dnem – klauni a mnoho dalšího. 
 
Divadlo Antonína Dvořáka s pořádáním dětského dne přišlo v roce 2007. Termín padl na poslední květnovou sobotu záměrně. „Chtěli jsme, aby si tady mohli užít i děti z okolních měst a obcí a zároveň jsme nechtěli děti přetahovat z tradičních oslav Dne dětí kolem 1. června, kdy se pro ně konají programy právě na těch malých vesnicích a podobně,“ vysvětluje volbu termínu konání ředitel divadla Petr Bednář. Původně se oslavy v divadle konaly dva dny, ale čas ukázal, že je to technicky i personálně velmi náročné a proto divadlo v posledních letech tuto akci pořádá už jen v neděli. 
 
Každoročně se ale snaží návštěvníkům vedle tradičních lákadel, jako jsou pouťové atrakce, ukázky práce policejních psovodů, hasičských lanovek, pohádek a dalších nabídnout i nějakou novinku. Tou letošní bude aquazorbing. „Stanoviště bude mít pod budovou gymnázia, kde bude bazén, do kterého se podle provozovatelů vejdou až čtyři nafukovací koule, ve kterých bude možné běhat po vodní hladině,“ říká zástupkyně ředitele Anna Čiperová. V estrádním sále pak budou mít nově stanoviště letečtí modeláři, kteří nejen předvedou ukázky letu svých modelů, ale děti si budou moct také vyzkoušet v simulátoru řízení letadla a podobně.
 
Vstupné na celý den je pro všechny 60 korun a návštěvníci dostanou barevný náramek na ruku s tím, že si třeba v poledne mohou odskočit na oběd a pak se do divadla vrátit. Večer pak celou akci zakončí koncert milínské rockové legendy Gentiana, který začne ve 20 hodin a potrvá do 22 hodin a bude se na něj vybírat samostatné vstupné také 60 korun. „Tyto peníze použijeme na další akci pro děti a to Vánoce v divadle,“ vysvětluje Anna Čiperová. Vstupné divadlo na tuto akci vybírat musí, protože náklady na celou akci „Divadlo patří dětem“ nejsou hrazené z jeho rozpočtu, ale pouze ze sponzorských darů. „My na tuhle akci nemáme v rozpočtu ani korunu. Všechno hradí sponzoři a náklady se pohybují kolem částky 300 tisíc korun. Navíc na rozdíl třeba od Matějské pouti, tady návštěvníci zaplatí jen 60 korun a všechno už pak až na občerstvení mají zdarma, když to na té Matějské zaplatíte vstup a pak ještě za každou atrakci zvlášť,“ dodává ke vstupnému ředitel divadla. 

Vložil: tv

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Online kamera - Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz