Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

V okolí Petrovic opravují historické polní cesty

15.6.2014 | 12:01 | Regionalní

V okolí Petrovic opravují historické polní cesty

Obec začala s opravou historických polních a lesních cest. Ty by měly do Kraje kamenů, jak se Petrovicku, přezdívá přilákat cykloturisty a bikery. Opravené cesty by jim měly dát možnosti pro adrenalinovou jízdu na kole.

První etapa úprav začala už loni na podzim a vyšla obecní rozpočet zhruba na 100 tisíc korun. S otevřením všech vytipovaných cest počítá obec asi do dvou let. „V loňském roce jsme začali s čistěním těchto cest od náletů, křovin, kterými během let zarostly nebo od kamení s tím, že postupem času vytvoříme celou síť těchto cest a tras i v návaznosti na okolní obce, aby je ti bikeři mohli využívat a naší krajinou projíždět,“ vysvětluje petrovický starosta Petr Štěpánek.

V současné době zaměstnanci obce dokončují zpevnění prořezaných cest na severozápadě v okolí Petrovic kamenivem, aby se na nich už dalo jezdit. „Ještě musíme udělat nějaká opatření, aby nám tyto cesty hned nerozbili jezdci na čtyřkolkách,“ dodává starosta s tím, že fenomén čtyřkolkám a jezdců na crossových motocyklech kraj v posledních letech trápí.

Ve spolupráci s okolními obcemi Vysoký Chlumec, Počepice, Nechvalice, Chyšky a Kovářov připravují Petrovice propojení těchto obnovených cest na cesty a stezky, které vedou na jejich území. Podle Petra Štěpánka obec čištění všech historických polních a lesních cest dokončí ještě letos na podzim a příští rok je opatří značením. Celý projekt by pak v horizontu asi tří let mělo završit vydání mapy, kde by byly tyto obnovené trasy vyznačené. „Plánujeme také, že v tom pavouku cest, který tady na Petrovicku otevřeme, postupem času vzniklo několik míst k občerstvení a samozřejmě i servisní místa na kola,“ dodává starosta Petrovic.

Vložil: tv

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz