Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

V Příbrami nový BABYBOX BUDE !

03.2.2016 | 08:44 | Regionalní

V Příbrami nový BABYBOX BUDE !

Včera, v úterý 2.února 2016, podepsal ředitel příbramské nemocnice slavnostně smlouvu s panem Ludvíkem Hessem o převzetí nového klimatizovaného babyboxu. V tuto chvíli byl ve vstupní hale tento nerezový box předveden veřejnosti ve funkci a předán nemocnici. Instalován a plně zprovozněn buude v současnosti s rekonstrukcí budovy a porodních sálů a oddělení šestinedělí v pavilonu D4 
v hlavním areálu Okresní nemocnice Příbram, kde je v tuto dobu umístěno stávající zařízení pro záchranu odložených dětí.

V České republice v tuto chvíli již funguje 68 babyboxů a o jejich úspěšnosti svědčí to, že za dobu jejich provozu již zachránily život 132 dětem, konkrétně ve městě Příbrami v ednu v roce 2011 a v lednu a únoru 2012 zachránil příbramský babybox chlapečka a dvě děvčátka. O provozu se přesvědčili i účastníci předání v Příbrami, kdy pípání mobilu pana Hesse prozradilo, že babybox v Liberci právě zachránil další lidský život.

Příbramská nemocnice se zavázala podpisem smlouvy, že bude tento nový nerezový a klimatizovaný babybox provozovat 10 let a o servis zařízení bude po celou tuto dobu starat partner pana Ludvíka Hesse - Zdeněk Juřica. Události se zúčastnila i řada dárců na podporu projektu, kterým v průběhu představování byly předány kromě poděkování i květiny. Celý seznam dárců je i na novém boxu umístěn.

Z tiskové zprávy ON Příbram:

Slavnostní předání nového Babyboxu v ON Příbram

Datum: 2. 2. 2016

Za předávající strany:

  • Ludvík Hess, zakladatel Nadačního fondu pro odložené děti

  • Zdeněk Juřica, výroba a servis Babyboxů

Za přijímající stranu:

  • MUDr. Stanislav Holobrada, ředitel ON Příbram

Hosté:

  • Zdeněk Juřica, výroba a servis Babyboxů

  • Pavel Hlaváček, majitel bezpečnostní a úklidové agentury, významný a dlouhodobý sponzor Babyboxů

  • Alena Ženíšková, místostarosta Příbrami

  • Ing. Jiří Burian, senátor PČR za obvod č. 18 – Příbram a zastupitel Středočeského kraje

  • Další sponzoři příbramského Babyboxu

Dne 2. února 2016 se ve vstupní hale příbramské nemocnice konalo slavnostní předání nového Babyboxu za přítomnosti zástupců Nadačního fondu pro odložené děti, ON Příbram, zástupců města Příbram, sponzorů, médií a další veřejnosti.

Nový Babybox bude uložen v nemocnici a zprovozněn po ukončení stavebních prací na rekonstrukci porodních sálů a oddělení šestinedělí v pavilonu D4 v hlavním areálu ON Příbram, kde je tradičně umístěn stávající Babybox. Ten bude v provozu i během rekonstrukce až do doby, kdy bude nahrazen novým.

„Rekonstrukce komplexu porodních sálů a oddělení šestinedělí je největší investiční akcí příbramské nemocnice v letošním roce“, říká ředitel ON Příbram MUDr. Stanislav Holobrada a pokračuje „stavební práce zasáhnou celý pavilon D4, a nemocnice proto logicky považuje za rozumné instalovat nový Babybox včetně technického zabezpečení a připojení na datovou síť nemocnice až po dokončení rekonstrukce. Nikdo se ovšem nemusí bát, že v provozu Babyboxu dojde k výpadku, do doby instalace nového Babyboxu bude samozřejmě stále v provozu ten stávající“.

Vložil: mp

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Online kamera - Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz