Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

V Příbrami bojovaly mažoretky o postup na Mistrovství Čech

12.5.2014 | 01:22 | Sport

V Příbrami bojovaly mažoretky o postup na Mistrovství Čech

Ve čtvrtek 8. května proběhlo v příbramské sportovní hale regionální kolo Mistrovství ČR mažoretek. K vidění byly jak sólová, tak skupinová vystoupení, a to v kategoriích pom-pom (třásně) a baton (hůlka).

Svoje sportovní umění přijely představit mažoretky z Vyškova, Prahy, Písku, Mělníka či Blatné a chybět samozřejmě nemohly ani mažoretky z Příbrami. Odpolednem provázel Miroslav Peterka, který se bravurně ujal moderátorského slova a také přítomní diváci a fanoušci, kterých dorazilo celkově několik set, vytvořili výbornou atmosféru.

Čistě ženská odborná porota, ve složení: Eliška Dlouhá (Hradec Králové), Adéla Vavrušková (Česká Lípa), Dagmar Kubíčková (Těšany), Erika Marethová (Vyškov) a Soňa Lorenzová (Šaratice) neměla vůbec snadnou úlohu, protože jednotlivé výkony byly opravdu výborné. Při vystoupení se hodnotí synchronizace celé skupiny, rytmika a dynamika vystoupení, obtížnost zakomponovaných prvků, technické provedení i celkový dojem. Pro laiky je možno přirovnat hodnocení v mažoretkovém sportu ke krasobruslení.

Kvalifikace na Mistrovství Čech není samozřejmá, je nutné získat určitý počet bodů. Odděleně probíhá Mistrovství Moravy a pouze ty nejlepší mažoretky z celé republiky se pak utkají na Mistrovství ČR. Nutno dodat, že Příbram patří k celoevropské špičce, kdy například příbramská skupina s třásněmi vybojovala na loňském Mistrovství Evropy 3. místo, což je v současné evropské konkurenci úžasný úspěch. I letos mají příbramské mažoretky pod trenérským vedením manželů Pourových ambice uspět v evropském měřítku a dle předvedených výkonů mají jejich svěřenkyně opět výbornou formu.

Akci podpořilo několik regionálních firem a podnikatelů, Středočeský kraj a senátor Josef Řihák či město Příbram v rámci dotačního řízení. Akce se osobně zúčastnili radní města Příbrami Juraj Molnár a člen komise pro mládež, tělovýchovu a sport města Příbrami Tomáš Vašíček. 

Vložil: tv

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz