Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Včelaři darovali dětem med

15.1.2015 | 11:35 | Ze společnosti

Včelaři darovali dětem med

Příbramské mateřské školy včera dostaly pro své děti od dvou místních organizací včelařů 105 kg medu. Stejně jako vloni, stejně jako v minulých letech: tradice darování medu se datuje již od roku 2004. Za ty roky včelaři darovali dětem celkem 980 Kg medu!

Byli bychom rádi, aby si děti vytvořily k medu pozitivní vztah už v dětství a oblíbily by si med natolik, aby jej chtěli v dospělosti společně s včelkami vyrábět,“ s úsměvem vysvětluje Jiří Roub, předseda Základní organizace Českého svazu včelařů Příbram s tím, že na jaro opět chystá pro děti sérii přednášek týkající se včelařství, medu a všeho, co s tématem souvisí.

Rád bych zdůraznil, že med není jen výborným sladidlem, ale jeho pozitivních účinků se využívá i v léčitelství nebo samozřejmě v kuchyni, med je zkrátka nezastupitelný. A jsme rádi, že dětem chutná,“ uvedl předseda Základní organizace Českého svazu včelařů Příbram region Václav Hoch, se kterým se můžete setkávat na oblíbených Farmářských trzích v Příbrami.

Na závěr nezbývá, než příbramským včelařům poděkovat!

Pavlína Svobodová
tisková mluvčí

Na totografii kompletní sestava včelařů ze dvou organizací: Základní organizace Českého svazu včelařů Příbram v čele s p. Jiřím Roubem (na fotografii zcela vlevo) a Základní organizace Českého svazu včelařů Příbram region v čele s p. Václavem Hochem (na fotografii sedící vpravo).

 

Vložil: rs

Reklama

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz