Ve šlágru kola Spartak Příbram porazil Mongeo Podlesí a šel do čela

07.6.2017 | 10:25 | Sport

Fotbalová I. A třída si nechala nejdůležitější utkání sezony na 28. kolo, které se hrálo v sobotu dopoledne na hřišti druhého Spartaku Příbram. Soupeřem mu bylo o jeden bod dosud vedoucí Mongeo Podlesí. Spartak tak měl jedinečnou šanci se vrátit na vrchol fotbalové I. A třídy. Této příležitosti nakonec využil a s dvoubodovým náskokem dvě kola před koncem vládne. Důležitý duel čekal i na SK Nový Knín, který byl hostem Unionu Cerhovice. Po překvapivém vítězství doma nad dalším aspirantem na postup, jímž Nespeky rozhodně byly, chtěl Nový Knín cenný bodový zisk doma potvrdit i u soupeře. Jenže tentokrát vyšel Nový Knín střelecky naprázdno a stále nemusí mít jistotu záchrany.

Spartak Příbram – Mongeo Podlesí 3:2
Branky:
2. Rampa, 32, Machač, 54. Suchý – 20. Kuba, 71. Janů. Rozhodčí: Vokoun. ŽK: Suchý, Krejča – Zikán, Vojtíšek. Poločas: 2:1.

Zápas začal pro domácí Spartak skvěle, když hned v úvodu využil Rampa před brankou Podlesí svého důrazu a vstřelil vedoucí gól. Hosty z Podlesí to zaskočilo jen na chvilku. Pak neustále posílalo dlouhé nákopy před branku Spartaku, ale Solnař si s nimi vždy poradil. Podlesí začalo využívat i rychlých brejků a po jednom z nich Kuba vyrovnal. jenže i z hráčů Spartaku opadl strach a obava o výsledek a ve 32. minutě šel znovu do vedení. Střely Vaška a Mory se sice ještě neujaly, ale ve 32. minutě Machač vedení Spartaku vrátil. Ten na své agresivitě ještě přidal, především Machač mohl zařídit dvoubrankové vedení, ale branku těsně  minul.
Do druhého poločasu nastoupili hosté s cílem co nejdříve vyrovnat, jenže to byl v 54. minutě domácí Suchý, který po předchozím faulu ve vápně nařízenou  penaltu spolehlivě proměnil.  Vedení 3:1 už dávalo Spartaku velkou šanci na vítězství. Jenže Podlesí se nevzdávalo. Dlouhými nákopy  se neustále snažilo uvolňovat kanonýra Slepičku, ale nakonec to byl v 71. minutě Janů, který snížil na 3:2. To dávalo Podlesí znovu šanci na vyrovnání, ale Spartak těsné vedení už udržel a mohl se tak radovat kromě vítězství i z posunu na čelo tabulky.

Union Cerhovice – SK Nový Knín 2:0
Branky:
11. Křikava, 78. Cibulka. Rozhodčí: Kovář. ŽK: Mantlík, Fulín – 0. Poločas: 1:0.

Ševci z Nového Knína začali skvěle, plných deset minut hřiště zcela ovládli, ale gól vstřelit nedokázali. To vedlo u domácích k převzetí iniciativy, kterou už v 11. minutě proměnili ve vedoucí gól. A až do přestávky neustále hrozili ze standardních situací. Po přestávce se Nový Knín probral, v poli byl aktivnější, ale střelecky pořádně zaostával. Stejně si ale vedly i domácí Cerhovice. A když se zdálo, že utkání skončí těsným domácím vítězstvím, cerhovický Cibulka se v 80. minutě dostal k odraženému míči a domácí vedli 2:0. Korigovat mohl ještě hostující Kozohorský, ale ten z malého vápna trefil jen břevno domácí branky.

Ostatní výsledky 28. kola: Hostomice – Všenorský SK 3:0 (3:0), Nespeky – Votice 2:4 (0:1), Vestec –  Zavidov 1:0 (0:0), Černolice – Vraný 5:2 (2:1), Jedomělice – Mníšek p. Brdy 1:2 (1:2), Jesenice – Klecany 0:2 (0:0).

1. Spartak Příbram                28  16  4  2    6  64:35  58
  2. Mongeo Podlesí                28  15  5  1    7  77:39  56

3. Černolice                              28  15  4  1    8  72:59  54
  4. Nespeky                               28  15  3  2    8  42:34  53
  5. Všenory                                28  15  2  2    9  64:56  51
  6. Votice                                   28  14  1  4    9  65:50  48
  7. Klecany                                28  12  5  2    9  60:50  48
  8. Cerhovice                            28  12  1  4  11  53:46  42