Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Višňová se proměnila v Třešňovou aneb 40 let od Chalupářů

30.6.2014 | 09:03 | Regionalní

Višňová se proměnila v Třešňovou aneb 40 let od Chalupářů

Obec Višňová si připomněla výročí natáčení jedenáctidílného seriálu Chalupáři, který před 40 lety natočil režisér František Filip a který si diváci zamilovali a velké oblibě se těší dodnes. Za úspěchem seriálu hledejme nepřeberné množství komických situací, nezapomenutelné dialogy a hvězdné obsazení jednotlivých rolí. Jen namátkou: Kemr, Sovák, Menšík, Bohdalová, Skořepová, Hlinomaz...

Není proto divu, že oslavy přilákaly tisíce lidí, zejména rodin s dětmi. Připravené parkovací plochy se rychle plnily a v průběhu odpoledne přicházeli a přijízděli další návštěvníci. Připraven byl nejen hudební program, ale také několik pouťových atrakcí, stánky s občerstvením a nechyběl ani vláček, který byl na oslavy pronajmut z Příbrami a celou dobu jezdil beznadějně plný.

Dnes už sice vesnice zdaleka nevypadá tak, jako v seriálu, jednotlivá místa však pozorný divák najde. Obec navíc vyšla turistům vstříc a nainstalovala na nejznámější seriálová místa informační cedule.

Na natáčení vzpomínají místní jenom v dobrém. Se štábem se obec rychle sžila a nebyl asi nikdo kdo natáčení nesledoval. Dodnes lidé z Višňové barvitě o natáčení a o hercích vyprávějí jako by ani 40 let neuplynulo a dodávají, že na svoji "Třešňovou" jsou i díky natáčení seriálu Chalupáři patřičně hrdí.

Vložil: tv

Fotogalerie

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Online kamera - Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz