Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Višňový sad se Sabinou Laurinovou v hlavní roli přichází na jeviště příbramského divadla

21.10.2015 | 23:18 | Kultura

Višňový sad se Sabinou Laurinovou v hlavní roli přichází na jeviště příbramského divadla

20.října 2015 se konala v příbramském divadle tisková konference k připravované premiéře tragikomedie jednoho z nejslavnějších dramatiků Antona Pavloviče Čechova - Višňový sad. Kromě hlavních představitelů Divadla A.Dvořáka v Příbrami se zástupci médií hovořili i představitelé postav známé hry, herci Sabina Laurinová a Roman Štabrňák.

O připravované premiéře, která se koná již tento týden ve čtvrtek a v pátek se tak rozhovořil i režisér Milan Schejbal, který seznámil s obsazením jednotlivých rolí, důvody, které ho vedly ke konkrétnímu obsazení hry a vše, co přípravu uvedení na příbramské jeviště předcházelo. O svých postavách promluvili i herci a tak v přátelské atmosféře tohoto odpoledne se bylo možné dozvědět i další podrobnosti, související s nadcházejícími premérami. Raději hned připomínáme dobu jejich konání, které jsou:

První premiéra 22. října 2015 na Velké scéně Divadla A. Dvořáka Příbram

Druhá premiéra 23. října 2015 na Velké scéně Divadla A. Dvořáka Příbram

Tragikomedie Višňový sad je považována za vůbec nejlepší autorovo dramatické dílo. Jeho příběh se točí kolem prodeje starousedlého panství, ale vypráví přitom také o zmarněných a zároveň komických osudech jeho původních i nových obyvatel. Všichni se k něčemu upínají, přitom hledají smysl života a především lásku. Pestré spektrum lidských charakterů jednotlivých postav skýtá opravdu nevšední prostor pro skutečný herecký koncert. Hlavní postavou je noblesní, půvabná a vnitřně zraněná Raněvská, kterou nyní ztvární právě Sabina Laurinová. 

Hra bude uvedena v překladu Leoše Suchařípy, dramaturgyně jsou Kateřina Fixová a Pavlína Schejbalová, scénu a kostýmy připravila Agnieszka Pátá-Oldak a hudbu Petr Zeman.

Petr Bednář, ředitel Divadla Antonína Dvořáka Příbram pak přítomným představil ještě plány divadla na nadcházející rok 2016, kdy se budou moci diváci ještě těšit na představení, jako jsou:  William Shakespeare – Sen noci svatojánské, Miro Gavran – Vše o ženách, Martin Porubjak – Goldoniáda, Martin Porubjak – Goldoniáda a nebo Alan Ayckbourn – Spojovací dveře. 

Nesmíme opominout ani chystaný COUNTRY BÁL, který se koná již tuto sobotu 24.10.2015 od 20 hodin, v estrádním sále Divadla A.Dvořáka. Příznivci tohoto stylu si tak budou moci poslechnout a zatančit při hudbě kapely BONANZA, o jejich přízeň i zájem pak bude usilovat taneční vystoupení, ukázky lasování, výuka country tanců, focení v kostýmech i elektrický býk – rodeo Bull. 

Další chystané akce, které divadlo v tomto roce ještě čekají a připravují se pro jeho návštěvníky, je 21.11. v sobotu, kdy se koná Noc divadel a nebo silvestrovská představení. Bližší podrobnosti přineseme v některém z dalších článků.

Fotogalerie z tiskové konference 20.10.2015

Vložil: mp

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz