Vstup do jara se nepovedl, Spartak nevstřelil v Berouně ani gól a odjel bez jediného bodu

14.3.2018 | 21:21 | Sport

K prvnímu jarnímu utkání krajského přeboru odjížděl Spartak Příbram do Berouna s dávkou optimismu. Už také proto, že na podzim tomuto soupeři nadělil doma čtyři góly.
Oba týmy očekávaly těžké a náročné utkání. Berounští věděli, že zápas bude důležitý pro odpíchnutí do dalších bojů. I proto nastoupili s cílem dostat Příbram pod tlak. Se stejným cílem  však nastupoval i Spartak, a tak se čekal tuhý boj. A na hřišti to bylo vidět. K vidění byly šance na obou stranách, ale do vedení šel ve 35. minutě Beroun, když skóre po přihrávce z rohu otevřel Krůta. Berounští tak šli do přestávky spokojenější. Do druhého poločasu nastoupil Spartak s cílem rychle vyrovnat a šance měl, stejně jako Beroun na druhé straně. Dlouho se stav neměnil, až čtvrt hodiny před koncem, kdy vybojovaný míč od Sklenyho převzal Horel, který nekompromisně zvýšil na 2:0. Druhý gól už Spartak srazil na kolena, a tak se nezmohl ani na čestný úspěch.

ČLU Beroun – Spartak Příbram 2:0
Branky:
35. Krůta, 74. Horel. Rozhodčí: Cílek. ŽK: Rigo – Ševr, Červeňák, Trefný, Vašek. Poločas: 1:0.

Ostatní výsledky 16. kola: Libiš – Nespeky 0:1 (0:0), Rejšice – Klíčany 0:2 (0:2), Nové Strašecí – Poříčí n. Sáz. 1:3 (0:1), Poříčany – Semice 4:3 po pen. (1:1), utkání Lhota – Kutná Hora, Hvozdnice – Tuchlovice a Slaný – Horky n. Jiz. byla pro nezpůsobilý terén odložena.

1. Horky n. Jiz.                           15  12  0  1    2  42:14  37
  2. Libiš                                       16  10  1  1    4  43:21  33
  3. Poříčí n. Sáz.                         16    8  3  2    3  30:27  32
  4. Klíčany                                   16    9  1  2    4  37:26  31
  5. Beroun                                   16  10  0  0    6  38:27  30
  6. Lhota                                      15    9  0  2    4  36:21  29

7. Sp. Příbram                          16    7  2  1    6  39:26  26
  8. Tuchlovice                              15    5  4  0    6  23:30  23