Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Výjimečná služba, která umožňuje žít déle doma

08.2.2016 | 19:41 | Od Vás

Výjimečná služba, která umožňuje žít déle doma

Pan Bohumil Glückauf se narodil v roce 1923. Je milovníkem krásných žen, country hudby a tance. Pětadvacetkrát absolvoval dálkový pochod Praha – Prčice. Před deseti lety si splnil sen – procestoval Spojené státy a z Texasu si přivezl kovbojský klobouk, proto má mezi přáteli přezdívku Kovboj. Bohumil je fanouškem Sparty a hrdým účastníkem 2. odboje, během kterého byl vězněn v nacistické káznici Ebrach. Bohumil žije sám. Jeho bezpečí hlídá tísňová péče Života 90.

Žít doma i ve vysokém věku, bez obav a s vědomím, že v případě potřeby vždy přijde pomoc - to umožňuje propracovaný systém tísňové péče. Tlačítko tísňové péče dokáže přivolat pomoc v případě pádu, nevolnosti nebo jiné krizové situace. Umožňuje tak žít soběstačný život s jistotou, že v případě potřeby přijde pomoc.

Jak tísňová péče funguje?

Když se seniorovi udělá nevolno, upadne a nemůže vstát, je týrán, okraden nebo potřebuje jinou pomoc, stačí jen zmáčknout tlačítko, které u sebe nosí. Během chvíle je propojen s dispečinkem tísňové péče. Operátorky zjistí, co se stalo, a podle situace zorganizují potřebnou pomoc – zavolají rodině, zorganizují příjezd záchranné služby, policie nebo hasičů.

Čidlo pohybu v domově uživatele – jistota pomoci

Domácí verze tísňové péče je chytré zařízení, které obsahuje nejen tlačítko, ale i čidlo pohybu. To sleduje nečinnost a nepohyb v bytě. Stane-li se, že uživatel upadne a nestihne tlačítko použít, čidlo po nastavené době samo spustí alarm a volá dispečink tísňové péče. Služba tak dokáže zachránit život a vylučuje riziko, že uživatel leží na zemi svého bytu zraněn a bez pomoci i několik dní.

Pravidelná volání

Další velmi oceňovanou výhodou a jedinečností služby tísňové péče Života 90 je pravidelné volání - operátorky dispečinku jednou týdně všechny uživatele obvolávají. Díky tomu, že pravidelně sledují a aktualizují informace a stav uživatele, jsou pak schopny ještě rychleji a efektivněji zorganizovat pomoc, kdykoli ji uživatelé potřebují.

Pomoc při ochraně majetku

Čidlo ale může mít i opačnou funkci - v době své nepřítomnosti v bytě ho uživatelé používají i jako zabezpečovací systém. Uživatel operátorkám nahlásí, že byt opouští, a čidlo pohybu přepne na hlídací režim. Pokud do „zakódovaného“ bytu někdo vstoupí, operátorky zjistí, kde a v čím bytě k tomu došlo.

Chcete se dozvědět víc? Máte o službu zájem?

Kontaktujte nás v pracovní dny mezi 8:00 a 16:00 na telefonu 222 333  546, pište nám na email zajemciosluzby@zivot90.cz nebo navštivte webové stránky www.tisnovapece.cz.

 

Přijďte si tlačítko vyzkoušet a probrat s námi všechny Vaše otázky!

Přijďte ve středu 2. března v 16 hodin do Knihovny Jana Drdy (nám. T. G. Masaryka 156, Příbram, sál ve 3. patře). Drobné občerstvení zajištěno.

 

Michaela Sladká, Public relations

Život 90

Karoliny Světlé 18, Praha 1

www.zivot90.cz

www.facebook.com/zivot90

Vložil: mp

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz