Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

Vynikající Baborák úspěšně zahájil 48. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram

01.5.2016 | 11:42 | Kultura

Vynikající Baborák úspěšně zahájil 48. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram

Praha, 29. duben 2016 – Ve čtvrtek 28. dubna byl v Divadle A. Dvořáka Příbram za zvuku horny světoznámého Radka Baboráka oficiálně zahájen 48. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram. Během slavnostního večera v doprovodu hudebního tělesa Orquestrina zazněly kromě Dvořákovy „Novosvětské“ také skladby od Miloše Boka, Nina Roty či Maurice Ravela. V nadcházejícím týdnu dále vystoupí Stratos Quartett nebo Spohr Violin Duo a proběhne velkolepý Den s Antonínem Dvořákem.

 

Ve čtvrtek večer nám vynikající Radek Baborák spolu s Orquestrinou úspěšně otevřeli 48. ročník festivalu. Byl to velice krásný koncert a jsme rádi, že si brilantní hru a talent všech vystupujících hráčů mohlo užít i naše příbramské publikum. Máme první nadšené reakce, které nás velmi těší. Zároveň však již myslíme na další týdny a krásné hudební zážitky, které nás ještě čekají,“ řekla po zahájení Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram jeho ředitelka Albína Houšková.

 

V úterý 3. května se v Památníku A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami uskuteční koncert s názvem Dvořákův Americký sen. Jedná se o premiéru hudebně-literárního pořadu na téma pobytu Dvořáka v Americe, jeho tvorby a vzpomínání na Vysokou a Příbramsko. Den poté ve středu 4. května proběhne unikátní open air projekt Den s Antonínem Dvořákem, jenž zahrnuje zhruba 20 koncertních vystoupení, výchovných programů a besed na nejrůznějších místech Příbrami.

 

Ráda bych nejen příbramské posluchače pozvala na další velká hudební esa, která k nám zavítají hned v následujícím týdnu. Ve čtvrtek 5. května od 19 hodin zahraje v Galerii Fr. Drtikola Příbram česko-rakousko-japonský komorní soubor Stratos Quartett, který se svým charakteristickým zvukovým a uměleckým projevem sbírá ocenění po celém světě. V sobotu 7. května se pak budeme společně těšit z houslového koncertu Jany Ludvíčkové a Ondřeje Lébra neboli Spohr Violin Dua proslulého u nás i v zahraničí. Proběhne na Zámku Březnice od 19 hodin a zazní například skladby od Dvořáka, Spohra, Haydna či Bartóka,“ pozvala diváky Houšková.

 

Hudební festival Antonína Dvořáka

Mgr. Tomáš Kopečný, PR & tiskový servis

Vložil: mp

Fotogalerie

Reklama

Copyright © 1990-2022 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz