Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ – TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA SLAVÍ 170 LET VÝZVA OBČANŮM PŘÍBRAMI K ZAPŮJČENÍ FOTOGRAFIÍ A DOKUMENTŮ VZTAHUJÍCÍM SE K HISTORII VŠB

23.1.2019 | 13:17 | Regionalní

VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ – TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA SLAVÍ 170 LET VÝZVA OBČANŮM PŘÍBRAMI K ZAPŮJČENÍ FOTOGRAFIÍ A DOKUMENTŮ VZTAHUJÍCÍM SE K HISTORII VŠB

 

Vážení občané a milovníci Příbrami,

v souvislosti s připomínkou 170. výročí založení Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava připravuje Archiv Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava výstavu věnovanou připomínce tohoto výročí, historii školy a jejímu vývoji.

Možná máte doma alba plná fotografií, které se mohou vztahovat k historii této významné instituce, která byla téměř sto let součástí města Příbrami. Touto cestou si Vás dovolujeme požádat o zapůjčení (případně je možné samozřejmě také věnování) fotografií a jiných obrazových dokumentů souvisejících s Vysokou školou báňskou. Může se jednat o fotografie (případně pohlednice) zobrazující pedagogy, studenty, budovy školy a její vybavení apod. Vítané jsou jakékoliv snímky zachycující pedagogy a studenty během výuky, exkurzí i v běžné každodennosti. Výsledkem bude zveřejnění vybraných fotografií na uvedené výstavě, ve sborníku Podbrdsko a na webu věnovanému 170. výročí VŠB-TU Ostrava.

Snímky a další materiály lze osobně doručit do Státního okresního archivu v Příbrami na adresu E. Beneše 337, 261 01 Příbram VII. Po oskenování vám budou fotografie vráceny. V elektronické podobě lze snímky zaslat na adresu petr.kasing@vsb.cz nebo vera.smolova@soapraha.cz . Vítán je krátký popis zachycené události a alespoň přibližné datum. Pokud byste se na vznikající výstavě chtěli podílet a podělit se s veřejností o tyto fotografie, budeme velice rádi.

Velmi děkujeme.

Za archiv Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Mgr. Petr Kašing

Vložil: jb

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Náměstí J. A. Alise
Online kamera - Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2023 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz