Informační a inzerční portál brdskyspoj.cz prochází v současné době rekonstrukcí. Funkční zůstává pouze soukromá bezplatná inzerce.

VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ – TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA SLAVÍ 170 LET VÝZVA OBČANŮM PŘÍBRAMI K ZAPŮJČENÍ FOTOGRAFIÍ A DOKUMENTŮ VZTAHUJÍCÍM SE K HISTORII VŠB

23.1.2019 | 13:17 | Regionalní

VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ – TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA SLAVÍ 170 LET VÝZVA OBČANŮM PŘÍBRAMI K ZAPŮJČENÍ FOTOGRAFIÍ A DOKUMENTŮ VZTAHUJÍCÍM SE K HISTORII VŠB

 

Vážení občané a milovníci Příbrami,

v souvislosti s připomínkou 170. výročí založení Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava připravuje Archiv Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava výstavu věnovanou připomínce tohoto výročí, historii školy a jejímu vývoji.

Možná máte doma alba plná fotografií, které se mohou vztahovat k historii této významné instituce, která byla téměř sto let součástí města Příbrami. Touto cestou si Vás dovolujeme požádat o zapůjčení (případně je možné samozřejmě také věnování) fotografií a jiných obrazových dokumentů souvisejících s Vysokou školou báňskou. Může se jednat o fotografie (případně pohlednice) zobrazující pedagogy, studenty, budovy školy a její vybavení apod. Vítané jsou jakékoliv snímky zachycující pedagogy a studenty během výuky, exkurzí i v běžné každodennosti. Výsledkem bude zveřejnění vybraných fotografií na uvedené výstavě, ve sborníku Podbrdsko a na webu věnovanému 170. výročí VŠB-TU Ostrava.

Snímky a další materiály lze osobně doručit do Státního okresního archivu v Příbrami na adresu E. Beneše 337, 261 01 Příbram VII. Po oskenování vám budou fotografie vráceny. V elektronické podobě lze snímky zaslat na adresu petr.kasing@vsb.cz nebo vera.smolova@soapraha.cz . Vítán je krátký popis zachycené události a alespoň přibližné datum. Pokud byste se na vznikající výstavě chtěli podílet a podělit se s veřejností o tyto fotografie, budeme velice rádi.

Velmi děkujeme.

Za archiv Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Mgr. Petr Kašing

Vložil: jb

Reklama

Reklama
Oprava a servis kuchyňských zařízení

Reklama
Nový a použitý kancelářský i bytový nábytek

Reklama
Jóga, nejen pro zdravá záda

Reklama
Práce, brigáda - sezónní prodej ovoce a zeleniny

Reklama
JK Autosevis

Reklama
Restaurace Na Hradbách - Hudební večery

Reklama

Reklama
Eurotranslation

Reklama
Ford Kuba

Reklama
Auto Taube

Meteoradar

TV FonkaGym TVOnline kamery

Online kamera - Náměstí J. A. Alise
Autobusové nádraží
Nemocnice
Dvořákovo nábřeží
Pražská ulice
Náměstí 17. listopadu
Náměstí T. G. Masaryka
Jiráskovy sady
Plavecký bazén
Zimní stadion
Aquapark Příbram

Podporujeme
Spolek ve čtvrtek

Copyright © 1990-2021 Brdský spoj. Všechna práva vyhrazena

Design: Jiří Brda

CMS: Reklalink.cz